Jarosław Ciecierski - Mistrzowski Recital Organowy

2018-03-19 15:07:25 (ost. akt: 2018-03-21 12:56:25)
Film 24 marca 2018 19:00
Jarosław Ciecierski - Mistrzowski Recital Organowy

Autor zdjęcia: Arek Korczin/Materiał prasowy

W sobotę, 24 marca o godz. 19.00 Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do sali koncertowej na Mistrzowski Recital Organowy w wykonaniu wybitnego olsztyńskiego organisty Jarosława Ciecierskiego. Johann Sebastian Bach, Alexandre Guilmant, Alexandre-Pierre-François Boëly, Johannes Brahms, Sigfrid Karg-Elert, César Franck – to nazwiska kompozytorów, których utwory artysta postawił umieścić w swoim mistrzowskim recitalu organowym w filharmonii. Program tego wyjątkowego spotkania z muzyką organową wpisuje się z zadumę Wielkiego Postu, choć stara się być nade wszystko muzyczną podróżą przez specjalnie dobrane dzieła – od Bacha po wybitnych romantyków.

Jarosław Ciecierski jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie w klasie organów Wiktora Włudyki (dyplom z wyróżnieniem) oraz warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina – studia pod kierunkiem prof. Feliksa Rączkowskiego i prof. Andrzeja Chorosińskiego; tam też studiował na Wydziale Reżyserii Dźwięku. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał na wielu kursach mistrzowskiej interpretacji i improwizacji u znakomitości światowej muzyki organowej. Jest laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań Klas Organów (Rzeszów, 1980), uczestniczył w międzynarodowych konkursach organowych, a w roku 1990 został finalistą Concours Suisse w Romainmôtier, dedykowanego wyłącznie muzyce Jehana Alaina.

Artysta występuje regularnie w Polsce i wielu krajach jako solista i kameralista. Z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wykonywał koncerty G.F.Haendla, C.Ph.Em.Bacha, J.Haydna, M.Surzyńskiego, F. Poulenca oraz Requiem Maurice’a Duruflé. Ma w dorobku liczne kompozycje, opracowania muzyczne, publikacje i nagrania radiowe.

Jest nauczycielem dyplomowanym w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie, gdzie prowadzi zajęcia z organów, improwizacji organowej, fortepianu, harmonii i kameralistyki, zwłaszcza związanej z muzyką dawną. W roku 2007 został mianowany ekspertem MEN. Jako pedagog i akompaniator współpracował z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Olsztyńską Szkołą Wyższą im. Józefa Rusieckiego, Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewrska i ze Studium dla Organistów. W wielu ośrodkach wykłada i prowadzi warsztaty związane z improwizacją organową i muzyką sakralną.

Od roku 1997 działa w Zarządzie Koła Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków w Olsztynie, a od 1999 prowadzi artystycznie Olsztyńskie Koncerty Organowe, jeden z najważniejszych klasycznych festiwali w regionie. Wśród wyróżnień Jarosława Ciecierskiego są: Nagroda Prezydenta Olsztyna w dziedzinie kultury (2004), odznaczenie MKiS „Zasłużony Działacz Kultury” (2005), Złota Odznaka SPAM (2007), Nagroda Marszałka Województwa w dziedzinie kultury (2009), Srebrny Krzyż Zasługi (2012), odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2012) oraz medal „Za zasługi dla Muzyki” (2016).

Prowadzenie recitalu: Jagienka Perlikiewicz -Kass

Bilety w cenie: 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie czynnej od wtorku do piątku w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl.
Bilety dostępne również na Kartę Dużej Rodziny w ramach programu "Warmia i Mazury dla dużej rodziny"

Serdecznie zapraszamy!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB