Nie tylko mainstream. Na Kortowiadzie będzie scena alternatywna!

2018-03-20 13:54:21 (ost. akt: 2018-03-27 13:37:35)
Muzyka 19 maja 2018
kortowiada 2017

Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.

kortowiada 2017 Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Organizatorzy tegorocznej Kortowiady nie zapomnieli o tych, którym w duszy grają nieco mniej popularne nuty. 19 maja na Kortowie ruszy Alternative Stage. A na niej m.in. Brylanty & Bażanty,Reggaeside i Oscar Jensen.


Jak wiadomo nie samymi koncertami na Górce Kortowskiej Kortowiada żyje. Istnieją również inne muzyczne wydarzenia, podczas których uczestnicy festiwalu mogą posłuchać dobrej muzyki i miło spędzić czas. Jednym z nich jest Alternative Stage, który po dłuższej nieobecności wraca do planu Kortowiady. Zastąpi ono zeszłoroczne Chill Stage. Opisać może go jedno zdanie – Dla każdego coś dobrego! Usłyszycie tam różne gatunki muzyczne: od spokojnych ballad, energicznego reggae/ska, świeżego punk rock’a, po stary, dobry rock’n’roll.


Wydarzenie odbędzie się na Plaży Kortowskiej, 19 maja 2018 r., o godzinie 13:00.


Artyści, którzy wystąpią na Alternative Stage:

Brylanty & Bażanty — Najmniejsze koncerty na świecie. Na podwórku. W domu. W Kuchni. W sypialni.. Nietuzinkowi dwaj towarzysze B&B, którzy ostatnio dobrali wielu muzycznych przyjaciół do wspólnej koncertowej wycieczki. Dziś jest ich już pięciu! Grają melancholijnie i romantycznie, ale nigdy nie brakuje w tej muzyce pozytywnych brzmień i uśmiechu. Zapamiętaj tą nazwę bo niedługo będą ją wszyscy skandować. Kobiety kochają Brylanty, a mężczyźni… Bażanty.

ETNA KONTRABANDE – Niezwykle energetyczny, typowo koncertowy zespół grający muzykę reggae ska, montujący w niej wszelakie style. W 2016 roku wybrany do finałowej piątki konkursu World Reggae Contest przez portal Reggaeville i organizatorów Ostróda Reggae Fest. W 2015 roku zespół wydał swój czwarty album "Stylem dowolnym" doceniony przez środowisko muzyczne. Utwór „Betonowa kwestia” znalazł się na składance „Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk”, a płyta zyskała wiele przychylnych recenzji. Według słuchaczy audycji Strefa Dread radiowej Czwórki, mimo wielu lat na polskiej scenie, zespół został uznany za jedną z nadziei 2017 roku. W grudniu grupa wydała singiel “Ogień płonie” , który jest promowany w rozgłośniach radiowych a wiosną planowane jest wydanie piątego albumu. W ciągu 18 lat lat działalności Etna Kontrabande zdobyła wiele nagród a także zagrała ponad 500 koncertów na terenie całego kraju oraz poza jego granicami.

Oscar Jensen — To nie tylko nazwisko wokalisty, ale też nazwa zespołu. Tworzą go: Oscar (wokal), muzycy zespołu HUNTER - Piotr ,,Pit" Kędzierzawski (gitary) i Dariusz ,,Daray" Brzozowski (perkusja), Kamil ,,Dejot" Borzeski (elektronika) i Andrzej Karp (bas).
Wokalista Oscar zaczynał muzyczną karierę mając 14 lat, śpiewając w olsztyńskich punk rockowych zespołach. Założył zespoły Drop Shot i The Second Chance. To również autor tekstów i były wokalista Backward Runners. W aktualnym zespole jest autorem tekstów na debiutancką płytę ,,HELLO", która ma ukazać się w tym roku. Zespół powstał żeby wyrazić emocje, o których łatwiej zaśpiewać, niż powiedzieć.

Pull The Wire — Zespół z Żyrardowa, grający energetycznego rock and roll’a. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełnę, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Muzycznie – nie wiesz, czy wyzerujesz ostatnią butelkę w Kalifornii, czy w bramie polskiego podwórka rodem z lat 90.

Reggaeside — Zespół poruszający się w klimatach reggae, ska, rock z elementami funky i nutką popu. Poświęcają czas swojej pasji, doskonaląc warsztat i aranżując utwory zgodnie z własnymi pomysłami i nowoczesnymi trendami. Miks gatunków muzycznych i energetyczny charakter utworów sprawiają, że docierają do wielopokoleniowego grona odbiorców. Aktywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu koncertowego i liczą, że będzie to przełomowy czas na ich muzycznej drodze. Chcą dzielić się z innymi swoją pasją, radością i przemyśleniami. Czują także, że robią COŚ wartościowego dla siebie, swoich przyjaciół i fanów.

Traffic Junky — Zespół, który do swoich inspiracji zaliczają takie zespoły jak: Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple, jak również Alice In Chains, Rage Against the Machine oraz Illusion. Ich koncerty to wulkan kipiący mocną, rockową energią, która udziela się widowni w niesamowity sposób...
Traffic Junky to klasyka rocka z nowocześnie brzmiącymi riffami. Muzyka olsztyńskiej grupy zabiera nas w muzyczną podróż do lat 70. XX wieku, a jednocześnie w jej twórczości można usłyszeć sporo stoner rocka i grunge'u. Wyobraźcie sobie brzmienie i styl największych zespołów rockowych doprawione odrobiną pustynnego pyłu – to właśnie jest Traffic Junky. Hipnotyzujące dźwięki gitar w jednej chwili potrafią zmienić się w nieokiełznaną, huczącą ścianę dźwięku. Traffic Junky ma jeden cel: przywrócić świetność klasycznej rockowej muzyce, tak jak miało to miejsce za dawnych czasów. Jednocześnie członkowie grupy chcą pozostać wiernym swoim wszechobecnym muzycznym inspiracjom.
http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sss #2466822 | 94.254.*.* 20 mar 2018 14:40

    będzie gang kulsona?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz