Bieg Jakubowy. Sprawdź trasę, zapisz się na bieg!

2018-03-30 10:00:00 (ost. akt: 2018-03-30 10:00:52) Artykuł sponsorowany
Sport 22 kwietnia 2018
Bieg Jakubowy

Olsztyn - Bieg Jakubowy. Biegi uliczne na starówce.

Bieg Jakubowy Olsztyn - Bieg Jakubowy. Biegi uliczne na starówce.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Już 22 kwietnia w stolicy Warmii i Mazur odbędzie się XVI Bieg Jakubowy. Olsztyn ponownie opanują biegacze!

Nie zastanawiaj się, tylko wystartuj w Biegu Jakubowym. Zapisy już trwają. Wystarczy wypełnić formularz internetowy na stronie osir.olsztyn.pl. Lista zawodników zostanie zamknięta 13 kwietnia. Start i meta zaplanowane są na Starym Mieście. Dystans to 10 km.
— Impreza ma wiele znaczeń i celów i wszystkie są istotne, ale przede wszystkim chodzi o promowanie biegania jako zdrowego stylu życia oraz o potwierdzenie tezy, że Olsztyn to miasto aktywne, organizujące ciekawe wydarzenia sportowe — zaznaczają organizatorzy. — Trasa jest zróżnicowana, poprowadzona tak, aby uczestnicy stykali się wielokrotnie w trakcie zawodów z publicznością. Start i metę biegu, podobnie jak w poprzednim roku, zlokalizowaliśmy na Starym Mieście.

Przedziały wiekowe będą wyznaczone co pięć lat. W każdej kategorii, zarówno dla pań jak i panów, za trzy pierwsze miejsca będą puchary. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. Nie zabraknie też klasyfikacji drużynowej. Trzeba spełnić tylko kilka warunków. W szranki mogą stanąć grupy czteroosobowe, wśród nich musi być przynajmniej jedna kobieta. Każda drużyna powinna mieć też swoją niepowtarzalną nazwę. Trzy najlepsze otrzymają puchary. To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Organizatorzy przygotowali też biegi towarzyszące.

Maluchy do 7 lat pobiegną około 200 m, dzieci 8-10 lat — 300 m, 11-13 lat — 400 m, a młodzież — 600 m. Bieg na dystansie około 1300 m będzie dotyczył kategorii open. Pamiętajcie, że aktywność to także dobra zabawa, dlatego też nie zabraknie Biegu Przebierańców (400 m). Szykujcie się do startu! Czas na opłatę startową, o niej nie możecie zapomnieć. Ta do 30 marca wynosi 20 zł, a po tym dniu już 40 zł. Numery startowe będą do odbioru od 16 kwietnia w Dziale Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13a w godz. 8-15, natomiast 21 kwietnia w godz.10-15. W dniu biegu w biurze zawodów, które będzie mieścić się w Sklepie Biegowym (godz. 8-10).

Termin i miejsce: 22.04.2018 r.
Start/meta: Stare Miasto
Start biegu głównego: godz. 11
Biegi towarzyszące i Bieg Przebierańców: od godz. 9.15.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB