Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko 2018 - 19-21 lipca

2018-04-04 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-22 13:41:56)
Muzyka 19 lipca 2018 - 21 lipca 2018
Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko 2018 - 19-21 lipca

Kultowy status MHHF potwierdza stale rosnąca rzesza fanów, która przyjeżdża do Giżycka dosłownie z całej Polski. Wielu z nich przyciąga nie tylko dobra muzyka, ale też unikalna atmosfera wydarzenia i magiczny mikroklimat stolicy polskiego żeglarstwa, położonej pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin.

Na 17-letnią tradycję festiwalu składają się niezapomniane występy czołówki (nie tylko polskiego) hip-hopu. Na przestrzeni minionych lat na deskach giżyckiego amfiteatru wystąpili bowiem m.in.: M.O.P. (USA), Dope D.O.D, Molesta, O.S.T.R., Tede, Peja, Pezet, Ten Typ Mes, Sokół i Marysia Starosta, Łona, donGuralesko, Eldo, Hemp Gru, Warszafski Deszcz, WWO, JWP/BC, HIFI Banda, Zeus, KęKę, Bisz (B.O.K).

Swoją cykliczną działalność MHHF zapoczątkował w 2002 roku. Pierwotnie jednodniowe wydarzenie szybko zdobyło popularność i rozrosło się do dwóch dni, a od 2010 roku fani hip-hopu mogą się cieszyć aż trzema wieczorami w rytm najlepszych rymów, beatów i skreczy.

Warto przy tym dodać, że od początku istnienia MHHF stwarzał szansę zaprezentowania swoich umiejętności i twórczości również młodym i aspirującym artystom-amatorom. W festiwalową tradycję wpisały się już na stałe zacięte zawody freestyleowe, a także koncerty lokalnych wykonawców, z oddaniem supportujących headlinerów imprezy.

Ukoronowaniem tych animatorskich działań było ustanowienie w 2013 roku własnej niezależnej nagrody branżowej, tzw. „Złotej Felgi”. Jej laureaci są wybierani spośród szczególnie zasłużonych artystów wspólnie ze słuchaczami i mediami.


Trzydniowe święto hip-hopu w giżyckiej Twierdzy Boyen odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2018. Organizatorzy zapowiadają „kilkanaście niezapomnianych koncertów” czołówki polskiego hip-hopu oraz bitwę freestyle’owa o Twierdzę Boyen.

W tym roku wystąpią:

Pierwszego dnia festiwalu 19 lipca wystąpią: O.S.T.R, Quebonafide, W.E.N.A, Dwa Sławy, Kuban, Bedoes.

Kolejny dzień 20 lipca to artyści: Kękę, Paluch, Otsochodzi, Sarius, Malik Montana, Young Igi, Polska Wersja.

Ostatni dzień festiwalu 21 lipca będzie należał do muzyków: Tede, Kali, Ten Typ Mes, Donguralesko, Szpaku, PIH. Tego dnia odbędzie się także Bitwa Freestyle. Imprezę poprowadzi Jakub "Muflon" Rużyłło oraz Mateusz "Ematei" Natali, gramofony DJ Abdool.

OFICJALNE POLE NAMIOTOWE MHHF 2018
Oficjalne pole namiotowe Mazury Hip Hop Festiwalu będzie znajdowało się w sprawdzonym w ubiegłych latach Centralnym Ośrodku Sportu (COS) w Giżycku – ok. 300 metrów od Twierdzy Boyen.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB