Duet fortepianowy Kociuban/Maximov

2018-04-23 14:36:56 (ost. akt: 2018-04-23 14:46:50)
Muzyka 27 kwietnia 2018 19:00
Duet fortepianowy Kociuban/Maximov

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

W ramach „Mistrzowskich Recitali Fortepianowych” w dniu 27 kwietnia 2018 roku, o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi Duet Fortepianowy: Julia Kociuban i Ilya Maximov. W programie koncertu usłyszymy trzy kompozycje Siergieja Rachmaninowa: Tańce symfoniczne op. 45, Rosyjską Rapsodię oraz I Suitę op. 5

Polska pianistka Julia Kociuban uważana jest obecnie za jedną z czołowych pianistek swojego pokolenia. Krakowianka, naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5-ciu lat. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu. Jej debiutancka płyta „Schumann, Chopin, Bacewicz” została uznana przez krytyków za jeden z najciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat. Julia Kociuban regularnie koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych. Pianistka występowała w salach koncertowych Europy: (m.in. Herkulessaal w Monachium, Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Laeiszhalle w Hamburgu), koncertuje również w Ameryce Północnej oraz Azji. Zapraszana jest na prestiżowe międzynarodowe festiwale muzyczne m.in. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny w La Roque d’Antheron, Festiwal Pianistyczny Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, Kissinger Sommer w Bad Kissingen. W 2016 roku nagrała płytę “Karnaval der Tiere” wraz z Lahavem Shani oraz Wiener Symphoniker. Pianistka prowadzi działalność pedagogiczną na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz prowadząc kursy mistrzowskie w całej Europie.

Rosyjski pianista Ilya Maximov zdobył najwyższe laury na ponad piętnastu Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych, w tym m.in. Marii Canals w Barcelonie, Hilton Head w USA, Jose Iturbi w Walencji i Szkockim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym. W 2011 otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu „Muzyczny Olimp” w Saint-Petersburgu w Rosji. Jest zwycięzcą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych na świecie: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. G.B. Viottiego w Varcelli we Włoszech. Artysta jest absolwentem Conservatorio Superior del Liceu w Barcelonie, Royal College of Music w Londynie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu. Występował w najbardziej renomowanych salach koncertowych w Europe, Azji i obu Amerykach m.in.: Palau de la Música w Barcelonie, Salle Cortot w Paryżu, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Morinomiye Piloti Hall w Osace, Suginami Kokaido w Tokio, Esplanade Hall w Singapurze, Theatre A. Roldán w Havanie, Palau de la musica w Walencji, Real Academia de Bellas Artes w Madrycie, czy La Sapienza w Rzymie. Regularnie koncertuje jako solista z towarzyszeniem wielu znakomitych orkiestr symfonicznych i kameralnych m.in. Royal Scottish National Orchestra, Teatro Carlo Felice Orchestra, Wuhan Symphonic Orchestra, Singapore Youth National Symphonic Orchestra, Raanana Symphonette Orchestra, Orchestra Simfònica del Valles, Bach Chamber Orchestra, Havana National Symphonic Orchestra, Hilton Head Symphony Orchestra by wymienić te najważniejsze. W grudniu 2017 artysta wydał swój debiutancki album z muzyką wybitnych rosyjskich kompozytorów S. Rachmaninowa, S. Taniejewa oraz S. Prokofiewa. Artysta prowadzi działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Prowadzenie koncertu: Jagienka Perlikiewicz-Kass.

Bilety w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie filharmonii wt.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę bilety@filharmonia.olsztyn.pl Bilety do nabycia na Kartę Dużej Rodziny w ramach programu „Warmia i Mazury dla dużej rodziny”. Serdecznie zapraszamy!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB