Majówka w Węgorzewie – aktywnie, rodzinnie i artystycznie

2018-04-27 16:00:00 (ost. akt: 2018-04-25 15:45:19)
Inne 1 maja 2018 - 2 maja 2018
Majówka w Węgorzewie – aktywnie, rodzinnie i artystycznie

Autor zdjęcia: Archiwum WT

Majówka już za pasem. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was plan wydarzeń, które w tym roku odbędą się w naszym mieście. Pierwsze trzy dni majowe zapowiadają się aktywnie, rodzinnie i artystycznie. Sprawdźcie co na Was czeka!

Pierwszego maja o godz. 10.00 porcie Klubu Morskiego LOK armatnia salwa zaakcentuje otwarcie sezonu żeglarskiego. W tym samym dniu w ośrodku wypoczynkowym "Piękny Brzeg" nad Święcajtami po raz drugi odbędzie się otwarcie sezonu wodniackiego połączone z rodzinnym festynem charytatywnym dedykowanym Łukaszowi Filipkowi. Łukasz ma 10 lat i jest uczniem SP Nr 2 w Węgorzewie. Urodził się z wrodzona wadą – rozszczepem kręgosłupa. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Otwarte Jeziora przygotowali wiele atrakcji skierowanych do każdej grupy wiekowej. Głównym punktem programu będą regaty omeg oraz jachtów kabinowych. Ponadto będzie można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, rejsów motorówką, pieczenia pizzy, jak też gier i zabaw dla całych rodzin. Dla tych głodnych i zziębniętych zostanie zaserwowany ciepły posiłek przy blasku ogniska. Całość uświetni muzyka grana na żywo przez DJ’a Matt5ki oraz wieczorny koncert muzyki szanty Przemysława Maruchewicza. To i wiele więcej czeka na każdego, kto zdecyduje się na dołączenie do tego wydarzenia.

Pierwszy majowy wieczór uświetni koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu. Tym razem przed publicznością wystąpi formacja Franciszek Pospieszalski International Quintet oraz zespół Small Band. Koncert zorganizowany przez Węgorzewskie Centrum Kultury odbędzie się w Hotelu "Ognisty Ptak" w Ogonkach. Bezpłatne wejściówki można odebrać w WCK, restauracji Karczma w Węgorzewie, w hotelu Ognisty Ptak w Ogonkach, a także w Biurze Informacji Turystycznej w Giżycku. Start godzina 19.00.

W kolejny majówkowy dzień, czyli 2 maja odbędzie XIV Półmaraton Węgorza oraz I Bieg Flagi Biało-Czerwonej. Biegowa majówka skierowana jest nie tylko do dorosłych zawodników, na młodszych uczestników imprezy jak co roku czeka szereg imprez towarzyszących. Tradycyjnie już, 2 maja rozpocznie się biegami dziecięcymi "Mazury Cud Natury".

Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Węgorzewie rozpoczną się o godz. 10.00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w parafii pw. św. Piotra i Pawła. Po nabożeństwie Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Węgorapa oraz 11. Mazurski Pułk Artylerii zapraszają na II Rodzinny Rajd Rowerowy im. dh. Janka Biłata. Rajd wyruszy o godzinie 12.00 z placu Wolności w Węgorzewie, a zakończy się o godzinie 15.30 w Parku Helwinga. W międzyczasie w węgorzewskim parku odbędą się również V Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Puszczaniu Patyczków na Wodzie. Wydarzenie organizowane jest przez Młodzieżową Radę Miejską to bez wątpienia jedna z najweselszych części Obchodów narodowego święta. Od pierwszej edycji impreza przyciąga zarówno małych, jak i starszych uczestników, jednak największą frajdę mają oczywiście dzieci. Zapisy do patyczkowych zawodów rozpoczną się o godz. 12.30 na mostku w Parku Helwinga. Mile widziane są całe rodziny. Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja zakończy uroczysty koncert w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Węgorzewie. Majowy wieczór umili nam Chór Moderato, Orkiestra Dęta oraz orkiestra jazzowa Small Band. Tym artystycznym akcentem zakończą się pierwsze trzy dni majowe w Węgorzewie.
(red)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB