Taneczny flash mob na olsztyńskiej starówce

2018-04-27 10:47:09 (ost. akt: 2018-04-27 10:51:32)
Inne 27 kwietnia 2018
Taneczny flash mob na olsztyńskiej starówce

Autor zdjęcia: Archiwum Szkoły Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy

Lubicie muzykę? Lubicie świeże powietrze i taneczne weekendy? Jeśli tak, to dziś (piątek, 27 kwietnia) o godz. 17 nie może was zabraknąć na olsztyńskiej starówce.

Ustanowiony w 1982 roku Międzynarodowy Dzień Tańca przypada 29 kwietnia. Ale olsztyńscy tancerze postanowili zacząć świętować już w piątek. Organizują już trzeci taneczny flash mob na starówce. Do udziału w wydarzeniu zapraszają każdego, kto ma na to ochotę.

— Przed nami długi weekend. Zależy nam, aby rozpocząć go w wyśmienitych nastrojach, a przecież nic tak nie poprawia humoru i nie dodaje energii jak taniec! — mówi Aleksanadra Stańco-Kozłowska, jedna ze współorganizatorek.

Tancerze i ich uczniowie już od jakiegoś czasu ćwiczą prosty układ do rytmicznego przeboju. Następnie wychodzą do ludzi i — zachęcając ich do wspólnej zabawy — prezentują swoje umiejętności. Do tańca może przyłączyć się każdy: babcie z wnukami, biznesmeni, studenci. Układ będzie prosty, a piosenka odtwarzana wielkokrotnie. Nie ma więc się czego bać. Chodzi o to, by w jednym miejscu i o jednej porze zgromadzić jak największą liczbę kipiących energią, roztańczonych osób. By dzielić się dobrą energią.

W tym roku na starówce będzie królowała Margaret ze swoim przebojem „In My Cabana”. — Znam ten hit. To dość podobna muzyka do tego, co tworzy Shakira. Olsztyn na chwilę zamieni się w latynoskie miasto — zauważa Karolina, studentka UWM, dla której będzie taneczny flashmob będzie już drugi. — W tamtym roku zaskoczona byłam ilością ludzi, którzy przyszli starówkę. Było chyba ze 100 osób. Niektórzy w ciekawych strojach. Najwdzięczniej wyglądały rozbrykane przedszkolaki, które wykonywały przeróżne figury. I zdarzyły się jeszcze jakieś oświadczyny! Ciekawe, co nas czeka tym razem? — zastanawia się dziewczyna.

— Olsztyn był kiedyś uważany za taneczną stolicę Polski. Zależy nam, by wrócić do tego wizerunku. Dlatego liczymy na olsztyniaków. Pokażcie, że kochacie tańczyć! — zachęca Stańco-Kozłowska.

ap

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. NOLek #2492590 | 37.47.*.* 27 kwi 2018 12:30

    Moczem nie śmierdziało na tej pseudo starówce ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. krak #2492543 | 83.6.*.* 27 kwi 2018 11:18

    Super! Fajnie że coś się jednak dzieje w tym Olsztynie

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)