Majówka w rytmie reggae. Koncerty w ostródzkim amfiteatrze

2018-04-27 16:42:40 (ost. akt: 2018-04-27 16:44:00)
Muzyka 4 maja 2018
Majówka w rytmie reggae. Koncerty w ostródzkim amfiteatrze

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Cóż lepszego można sobie wymyślić na majówkę niż rytmy reggae. Wobec tego zróbcie sobie przerwę w grillowaniu, bo już 4 maja słoń znowu tupnie nogą w amfiteatrze w Ostródzie. W te ciepłe dni zabierzemy Was znów na Jamajkę.

Od ska poprzez roots aż do ciężkiego dubu okraszonego lekkim dancehallem. Tej nocy będziemy gościć skład DubPamina Sound ze Szczytna, w mistyczny trans wprowadzi nas ChangaMan, a swoje umiejętności na mikrofonie pokażą nam młodzi wojownicy z Ostródy-Tarapaty.

DUBPAMINA

Dwóch podróżników uwielbiających zwiedzać wibracje ciężkich dubowych brzmień przeplecione rootsową odpinką. Wielbiciele pulsującego basu i całonocnych sesji. King Shiloh, Jah Shaka czy Channel One są dla nich wzorem do naśladowania a kultura sound systemowa jest czymś więcej niż tylko muzyka...
Gwarantowany powrót do korzeni i głośne syreny!

CHANGAMAN

Wychowywany od młodzieńczych lat przez dźwięki płynące z głośników Pandadread Sound System oraz organizowanych przez nich imprez cyklicznych. W tym czasie dostał swój pierwszy gramofon i zaczęła się przygoda z kolekcjonowaniem czarnych płyt. Rozsmakował się przede wszystkim w ciężkich dubowych brzmieniach wprowadzających w trans a także produkcjach bardziej rootsowych, opartych na żywych instrumentach i głębokiej linii basu. Z czasem apetyt rósł i zaczął bawić się dźwiękiem poprzez przepuszczanie go przez różnorakie modulatory analogowe. W świecie muzyki nie zamyka się na pojedyncze gatunki, nie szufladkuje. Czerpie inspiracje, oraz napawa się melodiami ze wszystkich rodzajów oraz zakątków świata. Psy trance, stoner rock, ambient, techno, folk... Każdy set jest zaskakującą, psychodeliczną mieszanką. Współpracuje z lokalnym Soundsystemem Roots Trippin który serwuje cyklicznie masywne, dubowe sesje. Od jakiegoś czasu współorganizuje wydarzenia muzyczno-wizualne tj.: TAVERN IN DUB oraz PETARDA

ROOTS TRIPPIN SOUND SYSTEM

Mieszanka jamajskich dźwięków od Ska, przez Roots, po ciężkie Dubowe brzemienia, płynąca z ręcznie i zręcznie zbudowanych głośników.

Z zamysłem stworzenia czegoś więcej niż tylko dj'skiego kolektywu nosili się od dłuższego czasu. W 2015 powstały pierwsze "szafy" z OSB. Nie był to może szczyt jakości, ale doświadczenia, które udało się zebrać podczas pierwszych imprez zaowocowały i misja szerzenia dobrej muzyki z jamajskim zacięciem trwa nadal.

Przez ponad dwa lata udało się wystawić swoją wesołą stolarską twórczość na Ostróda Reggae Festiwal, Grass Roots czy podczas cyklu imprez w ostródzkim amfiteatrze. Za sterami Roots Trippin Sound System stali już między innymi 27Pablo, Radikal Guru, Earl Jacob, Diego Cichy Don, Tisztelet Sound, Mack czy Pandadread Sound System i było super.

TARAPATY
Dzieciaki z Ostródy śpiewające reggae i podobne klimaty. Grupa działa przy Centrum Kultury w Ostródzie i występowała m.in. na dużej scenie Ostróda Reggae Festiwalu w 2017 r oraz finale WOŚP w Ostródzie. Dzieciaki same piszą teksty muzycznie korzystając z uprzejmości Gorzkiego z Lonely Tree Sound Sytsem i nagrywając w Studio Akustika w Rapatach pod czujnym okiem Dja Faudy.

Kiedy: 04.05.2018
Start: 20:00
Wsparcie: 5 zł
Gdzie: Sala Kameralna Amfiteatru w Ostródzie


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB