BŁD w Galerii DOBRO

2018-05-09 13:13:50 (ost. akt: 2018-05-09 13:20:15)
Kultura 11 maja 2018
BŁD w Galerii DOBRO

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

W cyklu o wspólnej nazwie bŁD chcielibyśmy przyjrzeć się różnym odsłonom technologicznej nieścisłości - zapowiadają organizatorzy.

11.05 ( piątek), godz.18.00-20.00, Galeria DOBRO, ul. Stare Miasto 24/25

Błąd stał się sztuką samą w sobie, tematem dyskusji, inspiracją dla artystów i twórców. Internet zrewolucjonizował świat sztuki, literatury i przepływu informacji, która stała się najcenniejszym, a zarazem najbardziej ulotnym towarem. Przesunięcie, usterka, niebieski ekran jest jedną najważniejszych estetyk rzeczywistości post-internetowej, post-cyfrowej, post-everything.

Od „Frankensteina”,, przez twórczość Philipa K. Dicka, „Ghost In The Shell”, „Blade Runnera”, klasyczny błąd w systemie znany z „Matriksa”, aż po estetyczny glicz z teledysków ASAP Rocky, czy koszmary codzienności z „Black Mirror”.

godz. 18:00, 2 P I Ę T R'O

Głos pokolenia z drugiego piętra. Głos pomieszkuje w warszawskim Pogłosie. Trochę madczesterów na rozgrzewkę, trochę dream hałsów ze słonecznej Italii, trochę szikaga, trochę ajsidów i dziwnych rejwusków i cztery godziny jak z bicza trzasł! Będą delfiny i pacyfiki, fajnie będzie, muzyczka z windy.

godz. 20:00, PsychoEkipa z Fioletowego Dżipa: ANTYWERNISAŻ WYSTAWY

Jest ich czworo, mieszkają we Wrocławiu i robią rzeczy. Zdarza się i tak. PsychoEkipa z fioletowego dżipa to spotkanie klasycznej formy z nowoczesną treścią, porcelany z plastikiem, tradycji z rzeczywistością z „końca internetu”.

WSTĘP WOLNY.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB