Gwiazdorska obsada Arena Festival Film&Music

2018-05-14 15:54:53 (ost. akt: 2018-05-14 15:57:37)
Kultura 29 czerwca 2018 - 1 lipca 2018
Gwiazdorska obsada Arena Festival Film&Music

Autor zdjęcia: filharmonia.olsztyn.pl

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie wraz z Filharmonią Warmińsko-Mazurską zapraszają na II edycję festiwalu muzyki filmowej Arena Festiwal film&music. Muzyka na żywo — w pierwszy wakacyjny weekend: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca w Ostródzie.

Podczas koncertów wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, którą dyrygować będzie Piotr Sułkowski, dyrektor artystyczny festiwalu, dyrektor naczelny i artystyczny filharmonii.

Orkiestra w pełnym, 80-osobowym składzie zaprezentuje się w halach wystawowych w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie.

Koncerty: piątek, 29 czerwca, godz. 19 — filmowe piosenki z filmów polskich i zagranicznych, w tym „Moon River” ze „Śniadania u Tiffaniego”, „Don’t Cry For Me Argentina” z musicalu „Evita”, „Now We are Free” z „Gladiatora” czy przepiękna „Deszczowa piosenka”.

Sobota, 30 czerwca, godz. 18 — przeboje kina familijnego: wykonania utworów z bajek i filmów dziecięcych i familijnych, polskich i zagranicznych, m.in. z "Tajemniczego ogrodu" – w reż. Agnieszki Holland, „Madagaskar”, „Król Lew”, „Pocahontas”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Piękna i Bestia”, „Władca Pierścieni”.

Niedziela, 1 lipca, godz. 19 — światowa muzyka filmowa — hity hollywoodzkich kompozytorów takich jak Hans Zimmer, Ennio Morricone, Nino Rota, John Williams oraz najpiękniejsze muzyczne tematy z polskich filmów.
Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi będą targi audiofilskie oraz instrumentów muzycznych.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB