„Jem owoce, piję mleko — w życiu zajdę daleko”

2018-05-14 18:40:47 (ost. akt: 2018-05-14 18:42:47)
Inne 25 maja 2018
jem owoce

jem owoce

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W VII edycji ogólnopolskiej imprezy sportowo-edukacyjnej „Jem owoce, piję mleko — w życiu zajdę daleko” mogą wziął udział uczniowie z klas I-V szkół podstawowych korzystający z „Programu dla szkół”. Dzieci startować będą w drużynach 5-osobowych w następujących konkurencjach: sztafeta ogórkowa, kelnerzy, unihokej kalarepowy, toczenie kalarepy, ziemniaczek w rondelku oraz linowy siłacz.

Rywalizacja obędzie się 25 maja w obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie, największej szkole integracyjnej w woj. warmińsko-mazurskim. Wzorem lat ubiegłych na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji towarzyszących m.in. rajd traktorem do szkoły, pokazy kulinarne, występ dziecięcego teatru konnego, animacje na wesoło, pokaz jeździectwa dziecięcego, ul demonstracyjny z żywymi pszczołami, gry i zabawy z piłką, pokaz sprzętu wojskowego i wiele innych.

Organizatorami wydarzenia są: Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie, Przedszkole Miejskie nr 5 w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA w Lamkowie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB