Wielkie wydarzenie jazzowe w Olsztynie

2018-05-21 11:45:46 (ost. akt: 2018-05-21 12:42:39) Artykuł sponsorowany
Muzyka 2 czerwca 2018 19:00
Wielkie wydarzenie jazzowe w Olsztynie

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

„Human Things” to najnowszy projekt Piotra Wyleżoła, z w pełni autorską muzyką i aranżacjami, wyrażający jego konsekwentnie prowadzoną i rozwijaną drogę twórczą. Olsztyński koncert, który odbędzie się 2 czerwca o godzinie 19, będzie jednym z trzech w całej Polsce, w czasie których na scenie pojawi się pełny skład muzyków zaproszonych do stworzenia tego albumu.

Piotr Wyleżoł – pianista, kompozytor. „Jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej” według londyńskiego miesięcznika „Blues&Soul”.

W swej twórczości od lat nie ogląda się na mody i trendy lecz podąża we własnym indywidualnym kierunku, co jego muzykę czyni wyrazistym głosem we współczesnym świecie jazzu. Karierę rozpoczynał w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany już podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureat wielu renomowanych międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. „Jazz Juniors“, „Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej“, „Jazz nad Odrą“ (nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty), „Pomorska Jesień Jazzowa“ („Klucz do kariery“). Współpracował z wieloma artystami polskiego i światowego jazzu, w tym gronie znajdują się m.in. Stephen Riley, Billy Hart, Gary Bartz, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Ewa Bem i wielu innych. Ma na swoim koncie 7 autorskich albumów. Występował w kilkudziesięciu krajach świata, właściwie na wszystkich kontynentach. Prezentował swoje zespoły na wielu renomowanych w świecie jazzu festiwalach, jak choćby “Jazz Baltica”, czy “Leverkusen Jazz Tage”, “London Jazz Festival”.

Poza działalnością koncertową od 2007 roku prowadzi również klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Więcej o artyście przeczytaj tutaj

Do udziału w projekcie „Human Things” Piotr Wyleżoł zaprosił wspaniałych muzyków, w tym wyjątkowego amerykańskiego saksofonistę Daynę Stephensa, ikonę polskiej wokalistyki jazzowej oraz wokalistkę jazzową Agę Zaryan.

Na koncercie w Olsztynie zespół wybitnego pianisty wystąpi w pełnej obsadzie, która wzięła udział w nagraniu płyty.

Koncert odbędzie się 2 czerwca o godzinie 19 w kościele ewangelickim na Starówce obok Galerii Usługa
Stare Miasto 2 Olsztyn
www.galeriausluga.pl
tel. 509 611 181

bilety w przedsprzedaży 70 zł
w dniu koncertu 85 zł


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JJaro #2513898 | 5.174.*.* 5 cze 2018 15:39

    Niestety, ale kościól nie nadaję się do tego typu muzyki. Przekonałem się już po raz drugi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz