Minimistrzostwa Świata Dziesięciolatków w Gietrzwałdzie!

2018-05-22 10:58:51 (ost. akt: 2018-05-22 11:06:18)
Dla dzieciSport Gietrzwałd, stadion leśny 9 czerwca 2018 09:00
(każda sobota)
Minimistrzostwa Świata Dziesięciolatków w Gietrzwałdzie!

Autor zdjęcia: Archiwum GKS Gietrzwałd

Mundial w Rosji zbliża się wielkimi krokami. Nic dziwnego, że piłka zaczyna dominować również na naszych podwórkach i boiskach... Już 9 czerwca o godz. 9.00 na urokliwym stadionie leśnym w Gietrzwałdzie zostanie rozegrany turniej piłki nożnej dla dziesięciolatków.

Jeden stadion, cztery boiska, 32 drużyny, kilkuset piłkarzy, a w centrum piłka nożna! W Minimistrzostwach Świata Dziesięciolatków w Gietrzwałdzie (rocznik 2008 i młodsi) wezmą udział drużyny z naszego regionu i nie tylko. Przyjadą również piłkarze z Kaliningradu, a konkretnie drużyny Olimpii Kaliningrad oraz Młodość Kaliningrad. To ma wielkie znaczenie dla gietrzwałdzkiej imprezy, bo jeden z "prawdziwych" stadionów, na którym zostaną rozegrane mistrzostwa w Rosji znajduje się właśnie w Kaliningradzie.

Mistrzostwa Świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca i wezmą w nich udział 32 drużyny z całego świata. Emocje na urokliwym stadionie leśnym w Gietrzwałdzie rozpoczną się kilka dni wcześniej. To będzie prawdziwy przedsmak wielkiego widowiska, który młodym piłkarzom ma dać satysfakcję ze sportowej rywalizacji, a ich rodzicom radość ze spędzonego wspólnego czasu w przyjaznej atmosferze.

Fot. Archiwum GKS Gietrzwałd

Drużyny, które wezmą udział w minimistrzostwach będą składały się z sześciu zawodników (pięciu zawodników w polu plus bramkarz). Mecze rozstaną rozegrane na czterech boiskach i będą trwały po 20 minut (dwie połowy po dziesięć minut). Drużyny do boju wyjdą z flagami 32 krajów, które będą reprezentowały. Każdy z młodych piłkarzy będzie mógł się więc wcielić w Lewandowskiego, Ronaldo czy Neuera. Przy gietrzwałdzkim stadionie nie zabraknie ciepłych przekąsek, występu cheerleaderek czy pokazu żonglerki.

Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej oraz Jan Kasprowicz, wójt Gminy Gietrzwałd. Organizatorem Minimistrzostw Świata Dziesięciolatków w Gietrzwałdzie jest Urząd Gminy w Gietrzwałdzie przy współpracy z GKS Gietrzwałd-Unieszewo oraz gminna rada sportu.

Ważna informacja dla trenerów, którzy chcieliby jeszcze zgłosić swoją drużynę do turnieju, bo pozostało kilka wolnych miejsc! Wystarczy skontaktować się z Magdaleną Ratowską (tel. 895241933). Zgłoszenia drużyn prosimy przesyłać na maila: magdalena.ratowska@gietrzwald.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mamlon #2515589 | 188.146.*.* 8 cze 2018 15:55

    W 2012 roku taka imprezę w Gietrzwałdzie zoorganizowal po raz pierwszy ks. Przemysław Soboń. https://m.youtube.com/watch?v=O7Su3OMpK Hw

    ! - + odpowiedz na ten komentarz