Bajka przejmie władzę w regionie

2018-05-24 14:27:59 (ost. akt: 2018-05-24 15:07:50)
Inne 25 maja 2018 - 3 czerwca 2018
Chcesz poczuć się bajecznie? Przyjdź świętować z Bajką!

Chcesz poczuć się bajecznie? Przyjdź świętować z Bajką!

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

Będzie kolorowo, radośnie i przede wszystkim: bajecznie! Startują XII Światowe Dni Bajki. Miastem będą rządzić bajki. Uroczyste otwarcie imprezy już w piątek (25.05) o godzinie 10. Pół godziny później od ratusza przez starówkę do parku Centralnego przejdzie parada postaci bajkowych.

Co będzie się działo podczas imprezy? Na najmłodszych uczestników zabawy czekają gry, zabawy, konkursy oraz rekreacja. W aurze bajkowej tajemniczości spędzą czas i mali, i dorośli, dzieci i nauczyciele.

— Duże zainteresowanie dzieci, nauczycieli, opiekunów, sponsorów, mieszkańców i turystów świadczy najlepiej o potrzebie realizacji tej inicjatywy Stowarzyszenia „Bajka”. Bardzo aktywne włączenie się sąsiedniego województwa i dużych miast są potwierdzeniem tezy, że bajka łączy— mówi Maria Baranowska, prezes Stowarzyszenia „Bajka”.

Stowarzyszenie od 12 lat organizuje „Światowe Dni Bajki”. — Zadanie oparte jest na bajkowości, naukowości i międzynarodowości. Podkreślamy fenomen bajki łączący narody i pokolenia — mówi prezes stowarzyszenia.

Impreza odbędzie się w wielu miejscach Olsztyna: w parku Centralnym, kamienicy Naujacka, przystani żeglarskiej „Słoneczna Polana” i na scenie Staromiejskiej, a także w Bartoszycach, Nidzicy, Ostródzie. Potrwa aż do 2 czerwca. Szczegóły na plakacie.

at


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB