Spotkajmy się na pikniku w parku!

2018-05-29 08:19:50 (ost. akt: 2018-06-03 13:40:15)
W plenerze 3 czerwca 2018
Spotkajmy się na pikniku w parku!

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W niedzielę Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zaprasza na piknik. Nie jest to jednak zwyczajny piknik. To impreza dla całych rodzin, podczas której nie ma miejsca na nudę.

Na uczestników czeka m.in. zumba, animacje, balony w kształcie zwierząt i wiele innych atrakcji.

Warsztaty dla dzieci zorganizuje Playschool. Najmłodsi będą mogli zamienić się także w małych konstruktorów. — Wspólnie z firmą Alexander zapewnimy gry i zabawy małym uczestnikom pikniku — zapowiada Roksana Prusaczyk, olsztyńska blogerka i mama dwójki dzieci. — Na stoliku pojawią się metalowe części, z których dzieci mogą zbudować to, co tylko chcą. Do tego będą służyły im klucze do skręcania. Mogą posługiwać się swoją wyobraźnią albo korzystać z instrukcji.

Jest też dobra wiadomość dla osób, które dbają o swoją sylwetkę. W namiocie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie poznają zagadnienia z dietetyki, a nawet zrobią pomiar i analizę składu ciała.
Podsumujemy też akcję Kilometry Dobra. A dosłownie... zmierzymy dobro. W jaki sposób? Uzbierane pieniądze w akcji zostaną wymienione na monety jednozłotowe. Ułożymy z nich jak najdłuższy dywan, żeby pobić rekord Guinnessa. W ubiegłym roku udało się uzbierać aż 59 123,99 złotych!
— Układanie ciągu monet to świetna zabawa dla najmłodszych — uważa Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Wszystkie uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie dzieci z Warmii i Mazur.

Podczas pikniku wystartuje II edycja Biegu o Złotą Monetę. Dorośli pokonają 5 km w szczytnym celu. Opłata za pakiet startowy jest darowizną dla podopiecznych Fundacji. Na bieg główny i biegi dziecięce można się jeszcze zapisać na stronie naszej Fundacji lub na stronie superczas.pl. Planeta Formy i Agiz Turystyka Aktywna rozgrzeją małych i dużych biegaczy przed startem.

Iwona Żochowska-Jabłońska zaprasza wszystkich do uczestnictwa w pikniku i w towarzyszących mu biegach charytatywnych. — Warto tę niedzielę spędzić z nami. Zabrać swoje dzieci i pokazać im, że pomaganie nie musi być nudne. I że może być niezapomnianą zabawą! — podkreśla.

Piknik odbędzie się w parku Kusocińskiego w Olsztynie w godzinach od 11 do 18. Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Partnerem wydarzenia jest powiat olsztyński i olsztyński oddział BGŻ BNP Paribas.

Aleksandra Tchórzewska


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB