Koncert dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie

2018-06-04 11:41:17 (ost. akt: 2018-06-04 11:47:57)
Muzyka Filharmonia Olsztyn 8 czerwca 2018 19:00
Koncert dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Jak co roku Warmińsko-Mazurska Filharmonia wraz z Państwową Szkoła Muzyczną I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie zapraszają na Koncert dyplomantów. Występ młodych talentów odbędzie się w dniu 8 czerwca 2018r., o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii.

Tego wieczoru młodzi artyści wykonując dzieła ze znanego repertuaru koncertowego, przygotowane pod kierunkiem swoich pedagogów zaprezentują się publiczności z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Marty Dramowicz – Wojtackiej. Koncerty dyplomantów zawsze stanowią bardzo ważny moment, tak dla młodych wykonawców jak i ich pedagogów oraz bliskich. Występ z profesjonalną orkiestrą poprzedzony egzaminem dyplomowym stanowi bowiem zwieńczenie wielu lat wytężonej pracy i wysiłku, jaki w rozwój swojego talentu i doskonalenie umiejętności wykonawczych wkładali młodzi wykonawcy oraz towarzyszący im przez wiele lat nauki pedagodzy, rodzice i przyjaciele.

W Koncercie dyplomantów w dniu 8 czerwca 2018 roku w Sali koncertowej Filharmonii wystąpią:

— Krystian Ejdys – śpiew (nauczyciel – Izabela Stefańska)

— Aniela Mańkowska – śpiew (nauczyciel – Izabela Stefańska)

— Piotr Fieducik – puzon (nauczyciel – Henryk Zinkiewicz)

— Damian Giczewski – śpiew (nauczyciel – Ewa Alchimowicz-Wójcik)

— Natalia Kłodnicka – śpiew (nauczyciel – Izabela Stefańska)

— Natalia Kreft – śpiew (nauczyciel- Izabela Stefańska)

— Paulina Mieczykowska – saksofon ( nauczyciel – Tomasz Mieczykowski)

— Michał Niedźwiedź – skrzypce (nauczyciel – Dorota Obijalska)

— Wiktoria Tkaczuk – altówka ( nauczyciel – Justyna Ostrowska)

Dyrygentka koncertu - Marta Dramowicz-Wojtacka – olsztynianka, absolwentka PSM w Olsztynie, a następnie krakowskiej Akademii Muzycznej w klasach dyrygentury symfonicznej i operowej prof. Rafała Jacka Delekty oraz organów prof. Józefa Serafina. Studiowała również w Grazu (Austria) pod kierunkiem Martina Siegharta. Prowadziła orkiestry filharmoniczne oraz mniejsze zespoły w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria) Specjalizuje się w muzyce współczesnej; mając w dorobku wiele jej prawykonań. Występuje, także jako organistka i kameralistka. Była dyrygentem asystentem w Operze Krakowskiej. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie pracuje w szkole muzycznej dla dzieci niewidomych - ucząc gry na organach. W olsztyńskiej Państwowej Szkole Muzycznej prowadzi symfoniczną orkiestrę młodzieżową. Jest członkiem zespołu Krakow Improvisers Orchestra, z którym występuje jako pianistka i dyrygentka.

Bilety na koncert w cenie 40zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) do nabycia w kasie w dniach wt.- pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii bilety.filharmonia.olsztyn.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB