XXV Przystanek Olecko

2018-06-17 19:00:50 (ost. akt: 2018-06-26 10:50:36)
Muzyka 19 lipca 2018 - 22 lipca 2018
XXV Przystanek Olecko

W dniach 19 - 22 lipca odbędzie jubileuszowy, 25. Przystanek Olecko. Niecodziennym wydarzeniem będzie odsłonięcie pomnika - ławeczki Janusza Panasewicza - pochodzącego z Olecka wokalisty Lady Pank. Oprócz tej najpopularniejszej grupy, gwiazdami imprezy będą także Sławomir, O.S.T.R., Illusion oraz Sebastian Riedel & Cree.

PROGRAM XXV PRZYSTANKU OLECKO

19 LIPCA (czwartek)
Olecka Scena Artystyczna (od hip-hopu do rocka – stare i nowe zespoły działające w Olecku)

19:00 - Syndrom
Skład formacji: Kuba Śliwiński - gitara elektryczna, wokal; Bartłomiej Śliwiński – perkusja, wokal; Jan Łoziński - gitara basowa; Eryk Czaplejewicz – saksofon, klawisze, wokal
SYNDROM to polsko-australijska formacja muzyczna. Grają muzykę rockową z pogranicza rock’a alternatywnego. Prezentują wyjątkowo dojrzały, w całości autorski repertuar - od bluesa i ballad, aż do ostrzejszych, rockowych brzmień, często wzbogaconych elementami jazzu i folku.
Zespół Syndrom, jako jedna z pięciu kapel, dotarł do finału tegorocznej Kids Rock Fest TAURON Arena Kraków, czyli ogólnopolskiego konkursu dla zespołów do lat 20. Lecą jak burza również w wojewódzkich „Rockowaniach 2018”, gdzie dotarli już do półfinałów, a z taką energią – wszystko przed nimi!

19:45 - Amnestia
Skład: Marecki - gitara prowadząca, Rudmann - gitara rytmiczna, The Pest - gitara basowa, Mechanic – wokal, Kriss - perkusja
Ich muzyka jest mieszanką wszelkich rodzajów i gatunków metalu. Debiut na scenie podczas EPKA 2015 w Ełku przyniósł im wyróżnienie od jury. W 2017 roku zajęli III miejsce na LegaFest 2017 w Olecku, a w lutym 2018 - I miejsce w Zimowym Turnieju Rockowym w Węgorzewie. W listopadzie 2017 rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą „Reborn”, która ujrzała światło dzienne 1 czerwca 2018 r. i zawiera 10 autorskich kompozycji.

20:30 - Nielegalne Słowa Prawdy
Rap/hip-hop z Olecka (Michał Pawłowski)

21:15 - Frank Rubel
Skład:
Radosław Skrodzki (voc., bass)
Jacek Malinowski (git.)
Wojciech Nowel 9git.)
Mariusz Maksimik (klawisze)
Filip Gałązka (dr.)
Zespół powstał w 1989 r. Gra muzykę rockową. Grupa w 1991 roku wydała płytę "Wyżej do gwiazd" – nagrań dokonano w Studiu S-4 w Warszawie – cieszącą się sporym powodzeniem. Po dwudziestu kilku latach zagraja na Przystanku Olecko.

22:00 - Trudna Młodzież
gatunek: rock-punk-reggae
Zespół „Trudna Młodzież” składa się z oleckich muzyków grających miedzy innymi w takich składach, jak: „Brygada Kryzys”, „Kryzys”, „Izrael”, „Tymon Tymański & Transistors”, FSB. „Trudna Młodzież” powstała w kwietniu 2016 roku po rozpadzie zespołu „Legarytmy”.
Grają między innymi twórczość Roberta Brylewskiego, zespołu „Kult” i polskiego rocka przełomu lat 80-90.
Podstawowy skład zespołu:
Michał Bućwiński - voc., sax alt
Dominik Gałązka -voc., sax tenor
Filip Gałązka - perkusja
Wojciech Nowel - gitara
Krzysztof Pęcak - bas
Maciej Makarewicz - puzon


20 LIPCA (piątek)
14.00 - odsłonięcie pomnika - ławeczki Janusza Panasewicza na Placu Wolności w Olecku
Pochodzący z Olecka Janusz Panasewicz będzie miał swój pomnik. Rzeźba odlana w brązie będzie przedstawiała wokalistę Lady Pank siedzącego na ławeczce, która w lipcu stanie na placu w centrum Olecka.

19:30 – Sławomir
Sławomir Zapała, ps. Sławomir – showman i piosenkarz rock-polo. Po ukończeniu nauki w PWST wystąpił w wielu filmach i serialach, takich jak m.in.: Karol. Człowiek, który został papieżem, 33 sceny z życia, Pod Mocnym Aniołem, Hotel 52, Czas honoru, Prawo Agaty, Blondynka, Ojciec Mateusz czy Świat według Kiepskich. Występował w teatrach: Rozrywki, Bagatela, Kamienica, Na Woli oraz Studio.
Działalność muzyczną rozpoczął w Nowym Jorku na Long Island. Tam zdobył uznanie polskich imigrantów. W 2015 roku został wokalistą muzyki rock-polo i wykreował swój pseudonim sceniczny, „Sławomir”.

21:00 – O.S.T.R.
O.S.T.R. Adam Ostrowski - muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 19 albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych i 4 platynowych płyt. Trzykrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce.

22:30 – Lady Pank
Najbardziej legendarny polski zespół rockowy. Założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 37 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.
Koncerty Lady Pank to prawie dwugodzinna lawina przebojów, eksplozja energii, niepowtarzalne brzmienie gitary Jana Borysewicza i charyzmatyczny wokal Panasewicza.

21 LIPCA (sobota)
18:00 – II Olecka Parada Motocykli z pokazem akrobacji motocyklowych
II Olecka Parada Motocykli - w ramach 25. Przystanku Olecko jako uświetnienie tej imprezy. W paradzie planowany jest udział około 300 motocykli. Zbiórka pojazdów w alejce parkowej do godz. 18:00. Przejazd motocykli o godz. 18:00 – dwukrotnie wokół Placu Wolności, odjazd na parking przy MOSiR Olecko.

19:30 – Illusion
Illusion został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszy album zespołu – zatytułowany po prostu „Illusion” – znalazł się w sklepach w listopadzie 1993 r. 14 listopada 1999 roku w gdańskim klubie "Kwadratowa" odbył się pożegnalny koncert zespołu. Trwał on około 2,5 godziny i obejmował wszystkie bardziej znane utwory Illusion.
Wznowienie działalności grupy nastąpiło w 2011. W 2017 roku zespół ruszył w trasę i zagrał szereg koncertów z okazji 25-lecia istnienia. Zespół także ogłosił, iż pracuj nad płytą. Jej premiera - marzec 2018 roku.

21:00 – Sebastian Riedel & CREE
Cree - polski zespół grający blues rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70.
Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

22:30 – Bethel
Zespół Bethel założony został w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty - Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała ona wokół gatunku reggae.
Zespół najlepiej czuje się na koncertach, podczas których bezwzględnie zaraża publiczność pozytywną wibracją.
Zespół cały czas pracuje nad nowym, trzecim albumem, którego premiera będzie miała miejsce w tym roku!

24.00 - Spektakl - finał „Międzypokoleniowego pleneru artystycznego”, Plaża Miejska „Skocznia” w Olecku
Finał projektu realizowanego przez Fundację Akademia Radosnej Twórczości w ramach Inicjatywy Lokalnej, przy wsparciu Gminy Olecko.
Wykonawcy: mieszkańcy Olecka i goście.
Instruktorzy: Agnieszka Śnieżyńska (teatr), Bartłomiej Olszewski (teatr), Monika Kwiatkowska (śpiew), Anna Wojtecka (plastyka), Szymon Tarkowski (muzyka).

22 LIPCA (niedziela)
14:00 - Kuba Walendykiewicz i „Beciaki”
Ojcem, dyrygentem, człowiekiem-orkiestrą jest Marek Zborowski-Weychman, a domem wielopokoleniowego już Studia - Szkoła Podstawowa nr 6 w Suwałkach.
W 1992 roku obecny dyrektor, a wtedy nauczyciel muzyki w "Szóstce" zaczął na poważnie uczyć śpiewu po lekcjach. Jego podopieczni chodzili wówczas do klasy I B i stąd nazwa Beciaki. Śmiał się z niej kiedyś Kuba Wojewódzki, kiedy licealistki Kasia Laszkowska, Michasia Łabacz, Eliza Szyłow i Ula Żukowska próbowały zabłysnąć w telewizyjnym programie X Factor. Niemal od początku nie do śmiechu było za to konkurentom Beciaków w nielicznych wtedy wokalnych festiwalach i konkursach dziecięcych i młodzieżowych, z legendarnym Koninem na czele, a już całkiem na poważnie podopiecznych „Zborka” musieli traktować jurorzy wszelkich piosenkarskich przeglądów, z Elżbietą Zapendowską czy Jackiem Cyganem na czele.
Podopieczni Marka Zborowskiego-Weychmana porobili kariery większe, mniejsze lub żadne, ale - co podkreślają Kasper Zborowski-Weychman i Katarzyna Laszkowska, nauczyli się pokory, dyscypliny, wiary w siebie i nawiązali wieloletnie przyjaźnie.

15:30 – Bohika i Piotr Karpienia
Zespół BOHIKA to energia koncertowa, która nie pozwala stać w miejscu.
Zespół tworzą:
- Piotr Karpienia (wokalista i gitarzysta) laureat "Przebojem na Antenę" , „Mam Talent” oraz Finalista Irlandzkiego TV Show „You’re a Star”
- Piotr Mikulski (Drums) i Rafał Lemieszko (Bass) – Laureaci Debiutów Festiwalu w Opolu
- Bogdan Topolski - jeden z czołowych gitarzystów polskiej sceny rockowej i bluesowej

14:00, 15:00, 16:00 – EKSPLOZJA KOLORÓW (Stowarzyszenie Festiwal Kolorów)
Czym są Kolory Holi?
Kolory Holi to wysokiej jakości sypki, nietoksyczny puder, oficjalnie wykorzystywany podczas wszystkich Festiwali Kolorów w Polsce. Kolory charakteryzują się intensywną, żywą barwą i świetnym zachowaniem w powietrzu, gdzie tworzą piękne, kolorowe chmury.
Czy Kolory Holi są bezpieczne?
Kolory są bezpieczne dla zdrowia, nie powodują podrażnień ani nie uczulają. Dzięki zawartości nietoksycznych składników mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku. Kolory posiadają niezbędne certyfikaty i mogą być używane podczas imprez masowych. Właśnie z tego względu są one jedyną marką używaną podczas polskich Festiwali Kolorów.
Skład: talk, mąka kukurydziana, barwniki.
Czy Kolory zmywają się ze skóry i spierają z ubrań?
Kolory łatwo zmywają się ze skóry oraz znikają z większości materiałów podczas prania, nie potrzebne są żadne dodatkowe zabiegi, aby usunąć je ze swojego ulubionego ubrania. W przypadku bardziej wartościowych tkanin polecamy przed zabawą zrobić próbę na niewielkim fragmencie ubrania. Kolory nie barwią na stałe żadnych powierzchni. W przypadku organizacji imprezy na terenach zielonych, nie są potrzebne żadne dodatkowe zabiegi do usunięcia Kolorów z trawy


Inne działania:
- warsztaty muzyczne i bębniarskie – godz. 17:00 w dniach 20 i 21 lipca 2018 r.
Plenerowe warsztaty z bębnami afrykańskimi, prowadzone przez grupę muzyków zespołu FOLIBA. Zajęcia skierowane są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych.
Uczestnicy warsztatów:
• poznają podstawy rytmiki oraz technikę gry na bębnach afrykańskich
• rozwijają kreatywność, wyobraźnię i zwiększają otwartość na świat
• biorą aktywny udział w zabawach integracyjnych oraz rytmicznych
• pozbywają się codziennych, nabytych barier oraz przezwyciężają uprzedzenia i izolacje społeczne
- Jagoland – dmuchańce, zjeżdżalnie dla dzieci
- wystawa Marca Chagalla – Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa.
	https://m.wm.pl/2018/06/orig/przystanek-plakat-2018-475728.jpgKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kachu #2522666 | 94.254.*.* 20 cze 2018 20:16

  Piotr KARPIENIA, nie KarMienia

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. halo #2521812 | 83.9.*.* 19 cze 2018 16:15

  ten sam styl co zawsze :( a zdrugiej strony: tak krawiec kraje, jak materii mu staje. dyrektor zapewne pozyskuje sponsorów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Wyżej do gwiazd #2521665 | 79.191.*.* 19 cze 2018 12:10

  Panowie czekamy na deszcz:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz