Triathlon opanuje Lidzbark

2018-06-27 11:29:01 (ost. akt: 2018-06-27 14:51:34)
Sport 30 czerwca 2018 - 1 lipca 2018
Triathlon opanuje Lidzbark

Autor zdjęcia: UMiG Lidzbark

Na przełomie czerwca i lipca w Lidzbarku będzie się działo. Triathloniści zdominują miasto i to w rekordowej liczbie.

Triathlon i spotkanie z mistrzem świata – LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku Marcina Koniecznego w świecie triathlonu nie trzeba przedstawiać. W 2017 roku zdobył Mistrzostwo Świata na legendarnych Hawajach. Teraz przyjeżdża do Lidzbarka, gdzie podczas LOTTO Triathlon Energy wystąpi w kilku rolach. Zawodnika, konferansjera i prelegenta. Na przełomie czerwca i lipca w Lidzbarku będzie się działo. Triathloniści zdominują miasto i to w rekordowej liczbie. Z roku na rok, a to już będzie trzecia odsłona triathlonu w Lidzbarku Welskim, startuje więcej zawodników. Nie inaczej jest teraz.

Czterysta osób na listach startowych, a wśród nich Marcin MKON Konieczny, mistrz świata w kategorii wiekowej 45-49 z 2017 roku i Maciej Chmura, mistrz Polski na pełnym dystansie Ironman. Warto podkreślić, że przed rokiem MKON także startował w Lidzbarku. Był to wówczas jego pierwszy start w sezonie. Tym razem Marcin rywalizować będzie w sztafecie z córką i jej kuzynką. Mistrz popłynie, Katarzyna pojedzie na rowerze, a Antonina pobiegnie. Wszystko to na dystansie 1/8 Ironman. Ale wśród teamów na 1/8 nie zabraknie także Lidzbarzaków.
- W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy sztafety na najkrótszym dystansie – mówi Aldona Dybuk, organizator cyklu Lotto Triathlon Energy. – Na wyraźną prośbę zawodników, którzy chcieli zadebiutować na krótszym dystansie niż dotychczasowe, czyli 1/4 i 1/2 Ironman. Cieszymy się, że znaczna część sztafet to właśnie Lidzbarzacy. O to nam chodzi, czyli zaktywizować społeczność lokalną – dodaje.

Podczas LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku, 1 lipca 2018 roku, zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach: 1/8 Ironman, 1/4 tego dystansu i popularnej “połówce”, czyli 1/2 Ironman. Startujący mają do przepłynięcia odpowiednio 475, 950 i 1900 metrów, do przejechania na rowerze 22,5, 45 i 90 kilometrów, a całą rywalizację kończą biegiem 5,25 km, 10,5 km i 21,1 km. Rywalizacja odbywa się indywidualnie oraz w sztafetach. Pierwsi do wody wejdą triathloniści, którzy będą walczyć na najdłuższym dystansie. Start o 9. Następnie o 11 zawodnicy dystansu 1/4 IM i w samo południe najkrótszy dystans.
W tym roku organizatorzy zmienili nieco trasę biegową oraz lokalizację mety, a co za tym idzie miejsce zakończenia zawodów. – Rozpoczynamy na plaży miejskiej, a kończymy nad Małym Jeziorkiem – mówi Aldona Dybuk, organizatorka zawodów. – Bardzo cieszy nas ta zmiana, bo jesteśmy przekonani, że zwiększy atrakcyjność imprezy i ułatwi dostęp mieszkańcom Lidzbarka. Liczę, że Lidzbarzacy chętnie będą kibicować na trasie biegowej, która częściowo biegnie przez park – popularne miejsce spacerów. A teren przy ul. Garbuzy dobrze jest znany mieszkańcom z miejskich wydarzeń, jak choćby Dni Lidzbarka.

Wzorem lat ubiegłych w miasteczku zawodów będzie można liczyć na spróbowanie domowych specjałów z Koła Gospodyń z Bryńska i Nowego Dworu. Tradycyjnie stanowisko edukacyjne przygotowuje Nadleśnictwo Lidzbark, które od początku wspiera organizatorów, nie tylko zabezpieczając razem ze strażakami trasy, ale właśnie organizując stanowiska edukacyjne.
Warto podkreślić, że nie tylko w niedzielę będzie się działo w Lidzbarku. Emocje czekają na wszystkich już w sobotę, 30 czerwca. Po pierwsze odbędzie się trzecia edycja cross kajaków. Zabawa charytatywna dla mieszkańców, zawodników i turystów na plaży miejskiej w Lidzbarku. Plenerowe stacje crossfitowe i do pokonania dystans w kajaku na jeziorze Lidzbarskim. W każdym starcie biorą udział dwie osoby, zgłoszenia w dniu imprezy na plaży. Zawody poprowadzi Marcin Konieczny i Wojciech Suchowiecki. Koszt: 5 zł/ os. Zebrane środki przeznaczone zostaną na cel charytatywny. Start o godzinie 16.30.

Po tej zabawie odbędzie się poważniejsza rywalizacja. Biegi dla dzieci, czyli Möller’s Energy KidsRun. Rozgrzewkę poprowadzi sam mistrz świata. Pierwsze rywalizować będą dzieci na dystansie 200 metrów, w wieku od 1 do 6 lat. Następnie 500 metrów 7 – 11 latkowie, a na koniec młodzież od 12 do 15 lat, które będzie miało do przebiegnięcia kilometr. Dla dzieci przygotowano pakiety startowe, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe.
Sobotę zakończy odprawa techniczna dla zawodników, jak zwykle o 19, a po niej już dla wszystkich spotkanie z Marcinem MKON Koniecznym, który opowie, jak się zdobywa mistrzostwo świata. A to w lidzbarskim Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury, w sali kinowej.
Zawody w Lidzbarku są trzecią odsłoną cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018, który inaugurował pod koniec maja w Gniewinie. Następny był Starogard Gdański. Teraz czas na Warmię i Mazury, czyli Lidzbark Welski.

Utrudnienia w ruchu w dniu zawodów 1 lipca 2018: http://triathlonenergy.pl/lidzbark-welski-utrudnienia-w-ruchu-dojazd
Trasa biegów dla dzieci Moller’s Energy KidsRun http://triathlonenergy.pl/lidzbark-welski-trasa-mllers-energy-kidsrun oraz regulamin http://triathlonenergy.pl/lidzbark-welski-regulamin-mllers-energy-kids-run
FB https://www.facebook.com/TriathlonEnergy/
Więcej informacji: www.TriathlonEnergy.pl


Cykl LOTTO Triathlon Energy 2018:
#1 – Gniewino LOTTO Triathlon Energy – 27.05.2018 (niedziela)
#2 – Starogard LOTTO Triathlon Energy – 16.06.2018 (sobota)
#3 – Lidzbark LOTTO Triathlon Energy – 1.07.2018 (niedziela)
#4 – Bełchatów LOTTO Triathlon Energy – 22.07.2018 (niedziela)
#5 – Chełmża LOTTO Triathlon Energy – 19.08.2018 (niedziela)
#6 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy – 2.09.2018 (niedziela)

Cykl LOTTO Duathlon Energy 2018:
#2 – Ustka LOTTO Duathlon Energy – 16.09.2018 (niedziela)
#3 – Gniewino LOTTO Duathlon Energy – 30.09.2018 (niedziela) – Mistrzostwa Polski, dystans STANDARDKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lidzbarczanie i lidzbarczanki na start! #2528457 | 81.190.*.* 30 cze 2018 14:42

    Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego to lidzbarczanin, liczba mnoga: lidzbarczanie. I pisze się to z małej litery. Słownik Języka Polskiego jest dostępny w internecie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz