Ruszył Ostróda Reggae Festival!

2018-07-02 19:18:34 (ost. akt: 2018-07-06 14:32:06)
Muzyka 5 lipca 2018 - 8 lipca 2018
Ruszył Ostróda Reggae Festival!

W tym roku wyjątkowo w lipcu rusza Ostróda Reggae Festival. Na trzech scenach wystąpi kilkudziesięciu czołowych polskich i światowych wykonawców muzyki reggae.

Cztery dni, trzy sceny, koncerty w amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim i ponad pół setki wykonawców. Tak w tym roku zapowiada się Ostróda Reggae Festival, który rusza 5 lipca i potrwa do niedzieli 8 lipca. Fanom jamajskich rytmów tej imprezy nie trzeba przedstawiać, bo to największy festiwal reggae w Polsce i co roku ściąga do Ostródy kilkanaście tysięcy gości z Polski i Europy. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo festiwal wchodzi w pełnoletność.

— Na 18 urodziny festiwalu mamy przede wszystkim nowe miejsce w Czerwonych Koszarach, które jest najlepszą lokalizacją ORF w historii — zapewnia Piotr Kolaj z Positive Music Promotion, organizatora festiwalu. — Będą bardzo ciekawe koncerty, m.in. Twinkle Brothers i Trebunie Tutki. To jamajsko-góralski projekt, który w tym roku obchodzi 25. rocznicę wydania płyty „Higher Heights”.
Ponadto wystąpi cała plejada polskich artystów na czele z Tabu, Vavamuffin, Mesajah czy Damianem Syjon Famem, ale również światowe gwiazdy muzyki reggae, takie jak Gentleman czy Dub Inc. Zapowiadają się superkoncerty, jak i niesamowite doznania emocjonalne.

Wśród gwiazd na Red Stage wystąpią także Macka B, Jesse Royal, Earthkry i Marla Brown. Na dużej scenie wystąpi też Czwórka Reggae Contest ORF 2018. To zespoły wyłonione w konkursie: Johny Rockers, Kompanija, Green Roots Pulse Generation oraz Boleo & Follow The Riddim, którzy właśnie wypuścili teledysk.
Ciekawym projektem muzycznym jest też Tribute to Alibabki, oddający hołd pionierskiej na polu jamajskiej muzyki w Polsce grupie Alibabki. Około 30-osobowa ekipa świetnych wokalistów i muzyków kończy prace nad niezwykłym albumem. Efekt usłyszymy na ORF.

Na festiwalu świetnie bawią się też dzieci. W tym roku w Strefie RzeczJasna na maluchów czeka specjalna strefa.

— Zapraszamy wszystkie ciekawskie dzieci do Strefy Odkrywców — zachęcają organizatorzy. — Będziemy zgłębiali tajniki otaczającej nas natury. Zbadamy glebę i wodę. Sprawdzimy, czy można się dobrze bawić, nie mając zabawek ani nowoczesnych gadżetów. Poszukamy skarbów i rozwiążemy zagadki. Zabawimy się w badaczy, odkrywców i artystów.

Podczas festiwalu zostanie też nawiązane wyjątkowe partnerstwo. Samorząd Ostródy podpisze umowę o współpracy z jamajskim miastem Ocho Rios. To też dzięki festiwalowi, bo reggae łączy ludzi.

Szczegóły na www.ostrodareggae.com


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. g2521 #2530373 | 89.228.*.* 4 lip 2018 10:27

    Nie wiem, jak można pisać o przygotowaniu miasta do festiwalu, skoro w przeciwieństwie do lat poprzednich nie ma oznakowań jak dotrzeć do miejsca koncertów, a jest już 4 lipca. Nie ma również informacji o wyznaczonych miejscach parkingowych, ani nie wiedzę informacji o polach namiotowych. Mimo wszystko życzę sukcesów i udanej zabawy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)