Zapraszamy do Mikołajek na urodziny miasta

2018-07-03 15:00:00 (ost. akt: 2018-07-03 15:58:52)
Muzyka 6 lipca 2018 - 8 lipca 2018
Zapraszamy do Mikołajek na urodziny miasta

Ania Dąbrowska jest gwiazdą tegorocznych Dni Mikołajek

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W tym roku Dni Mikołajek wypadają w weekend 6-8 lipca. Trzydniowa impreza to dobra muzyka, tradycyjne elementy i święto kolorów. Urodzinowy koncert rozpocznie występ Ani Dąbrowskiej, ale atrakcji nikomu nie zabraknie.

Gwiazda polskiej muzyki pojawi się na scenie na pl. Wolności o godzinie 20.00. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów debiutowała 14 lat temu niezwykle dobrze przyjętym albumem „Samotność po zmierzchu”. Ania wydała dotąd sześć albumów studyjnych, z których pięć trafiło na pierwsze miejsce listy sprzedaży OLiS w Polsce i uzyskało status platynowych. Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk i obecnie ma na swoim koncie 34 nominacje w tym 9 wygranych statuetek. Do 2011 roku łączna sprzedaż jej płyt w Polsce przekroczyła liczbę 250 tys. egzemplarzy.

Kolejny dzień to tradycyjny Festiwal Rybny „Rybkę na Zdrowie”. Wydarzenie kulinarne jest jednym z największych w Polsce poświęconych głównie promocji ryb słodkowodnych. Organizowane jest w Mikołajkach już od 11 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż tylko tutaj można spróbować owoców mazurskich jezior przygotowanych na wiele sposobów, wziąć udział w konkursach przygotowanych przez kucharzy i przekonać się, że warto jeść ryby.
Sobotni wieczór to tradycyjna parada statków przemykających między mostami, przez przesmyk łączący jeziora Mikołajskie i Tałty.

Gdy statki bezpiecznie przycumują w wyznaczonych strefach, zgromadzeni widzowie podziwiać będą pokaz fajerwerków. To preludium do występu sobotniej gwiazdy — o godz. 23.30 pojawi się Sound'n'Grace. Chór, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk, powstał w 2005 roku. W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany „Atom”. 17 listopada 2017 roku premierę miał drugi album studyjny chóru, zatytułowany „Życzenia”.

8 lipca to zabawa dla wszystkich, którzy lubią odrobinę szaleństwa i dobrej muzyki. Na placu przed CK „Kłobuk” organizowany będzie festiwal Splash of Colours. Święto kolorów to niepowtarzalne połączenie indyjskiego święta kolorów z imprezą przy najlepszej muzyce. Będzie kolorowo, głośno i wesoło.

źródło: MCIT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB