Lao Che – fenomen polskiej sceny muzycznej w amfiteatrze

2018-07-03 19:15:04 (ost. akt: 2018-07-03 19:25:19)
Muzyka 12 lipca 2018
Lao Che – fenomen polskiej sceny muzycznej w amfiteatrze

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Lao Che to fenomen na polskiej scenie muzycznej. Żywa legenda! Ich muzyka to podróż przez stylistyczny bezmiar zręcznie osadzony w klimacie opowieści, którą Spięty wyśpiewuje na każdej z kolejnych płyt.

12 lipca (czwartek) 19:00
Amfiteatr im. Czesława Niemena

Wielokrotnie nagradzani, ulubieńcy polskiej publiczności ponownie zawitają do stolicy Warmii i wystąpią w olsztyńskim amfiteatrze 12 lipca.
Będzie to koncert promujący ostatnią płytę zespołu ”Wiedza o Społeczeństwie”
Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych.

Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

Zespół występuje w składzie:

Rafał Borycki – bas, wokal
Mariusz Denst – sampler, wokal
Hubert Dobaczewski – wokal, gitara
Maciek Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal
Michał Jastrzębski-Szwed – perkusja
Karol Gola – saksofon, flet, klawisze
Filip Różański – instrumenty klawiszowe, wokal

Support: TRANSSEXDISCO

Zespół Transsexdisco intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange. Muzyka Transów to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Do tej pory zespół wydał 4 płyty: epkę „Ultrapromo” oraz albumy „Ultrachemia”, „Transsexdisco” i „Surreal”.

W skład zespołu wchodzą: basista Krystian Zemanowicz, gitarzysta Piotr Pankowski, na instrumentach klawiszowych gra Marcin Matyszewski, na perkusji Paweł Łach, a śpiewa i pisze teksty lider zespołu – Damian Lange. Transsexdisco ma na koncie wiele wyróżnień na festiwalach i przeglądach, jest m.in. laureatem Eko Union Of Rock w Węgorzewie 2009. Koncertował z zespołem „Strachy na Lachy”. 18 lipca 2014 roku Damian Lange, u boku Kasi Nosowskiej oraz Muńka Staszczyka, na specjalne zaproszenie Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego wystąpił podczas benefisu z okazji 30-lecia jego debiutu scenicznego na Jarocin Festival.
24 lutego 2017 ukazała się nowa płyta zespołu zatytułowana „Surreal”.
Bilety:
40 zł – przedsprzedaż do 22 czerwca
50 zł – cena regularna od 23 czerwca

www.bilety.mok.olsztyn.pl
kupbilecik.pl
Informacja Kulturalna, ul. E. Kruka 3 (pn-pt, 11-17)
Galeria DOBRO, ul. Stare Miasto 24/25 (wt-nie, 12-20)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB