Ania Dąbrowska, Rafał Brzozowski oraz zespoły Lady Pank i MIG czarowały swoich fanów na Szynaka Day '2018 [WIĘCEJ ZDJĘĆ}

2018-07-08 22:08:49 (ost. akt: 2018-07-09 13:01:58)
Rafał Brzozowski na Szynaka Day

Rafał Brzozowski na Szynaka Day

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W niedzielne popołudnie zakończyły się Dni Nowego Miasta Lubawskiego. W święto miasta, od kilku lat, wpisana jest największa impreza plenerowa Szynaka Day, która w tym roku zgromadziła kilkutysięczna publiczność.

Dni Nowego Miasta rozpoczęły się w miniony piątek przemarszem korowodu mieszkańców, gości oraz samorządowców na stadion, gdzie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z MCK oraz gwiazda wieczoru — Paweł Bączkowski w repertuarze presleyowsko-countrowym. Wystąpiła też znana lokalna grupa CI-HO. Inauguracji dni miasta towarzyszył zlot i wystawa zabytkowych motocykli zorganizowana przez grupę „Kompresja”.

W sobotę tłumy gości pojawiły się na Szynaka Day, bowiem podobnie jak w latach ubiegłych zaproszono artystów z najwyższej krajowej półki.
Po ogłoszeniu wyników konkursów i zawodów zorganizowanych przez Grupę Szynaka, rozpoczął się pierwszy występ Rafała Brzozowskiego. Potem zagrał zespół MIG, a po nim na scenę wyszła Ania Dąbrowska. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na koncert kultowej grupy Lady Pank, która nie zawiodła swoich fanów. Końcowym akcentem Szynaka Day 2018 był pokaz fajerwerków i zabawa przy muzyce DJ'a.

W program sobotnich koncertów wpleciono ważne wydarzenie związane z rewitalizacją obiektów miejskich z udziałem funduszy Cittaslow. Burmistrz Nowego Miasta — Józef Blank podpisał wraz z marszałkiem województwa — Gustawem Markiem Brzezinem umowę na rewitalizację rynku nowomiejskiego. Kwota dofinansowania to 5,6 miliona złotych.

W niedzielne popołudnie na zakończenie Dni Nowego Miasta odbył się pierwszy koncert w cyklu muzycznych niedziel w ogrodzie Róż. Zagrał zespół Duo Fantazja.

Więcej o imprezie i wydarzeniach towarzyszących znajdzie się na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anna #2533013 | 109.196.*.* 9 lip 2018 08:16

    Wielki Szacunek dla Pana Szynaki za najlepszą imprezę w regionie. Dziękuję !!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz