Bluesowa Sowa. Poznaj harmonogram imprez na ten tydzień

2018-07-16 11:17:08 (ost. akt: 2018-07-16 11:44:33)
Muzyka Galeria Sowa 18 lipca 2018 - 19 lipca 2018 18:00
Bluesowa Sowa. Poznaj harmonogram imprez na ten tydzień

Autor zdjęcia: meteriały prasowe

Już w tym tygodniu w Galerii Sowa odbędą się dwa niesamowite koncerty. Zapraszamy fanów bluesa i tanga argentyńskiego.

Już 18 lipca (środa) o godzinie 19:30 wystąpi Keith Thompson.

Dla 100% fanów bluesa i przyjaciół Sowy wstęp wolny, a dla pozostałych negocjacje.


Natomiast 19 lipca (czwartek) o godzinie 19:30 odbędzie się koncert Vanesy Harbek - tanga argentyńskie. Cena biletu 40 złotych


Koncert zaplanowano na świeżym powietrzu. Przygotowany będzie parkiet do tańca. Bilety w
dostępne będą w Galerii Sowa i RockFanie

Keith Thompson, to brytyjski muzyk, gitarzysta, wokalista i autor piosenek, występuje w Europie od ponad dwudziestu lat. Po debiutanckiej trasie w Niemczech w latach ’70 koncertował m. in. w Szwajcarii, Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji i Słowenii a potem ponownie w Niemczech. W tamtych latach również intensywnie występował w Wielkiej Brytanii dając setki koncertów zarówno solo jak i z zespołem (Colne R&B festival in Lancashire, Swanage Blues Festival, Banbury Blues Festival, Upton Blues Festival, and Gloucester Blues Festival). Zagrał również kilka koncertów w Stanach Zjednoczonych, występują choćby na słynnym Clarksdale Blues Festival!

Współpracował również, zarówno w studio jak i na estradzie z artystami tej miary co: Spooky Tooth, Mike D’Abo, Steve Winwood, Ruby Turner, Larry Burton, Dave Markee and Henry Spinetti (Eric Clapton Band and Tina Turner) Greg Ridley of Humble Pie, The Groundhogs, Robbie Blunt (Robert Plant), Luther Grosvenor of Mott The Hoople, Gino Washington oraz Jeremy Spencer (Fleetwood Mac).

Ostatnio ponownie pojawiał się w Europie – w 2017 zagrał 14 koncertów w ponad dwutygodniowej trasie obejmującej Szwajcarię, Niemcy, Austrię Czechy I Polskę, w którym to tourne towarzyszyli mu muzycy z Polski: Jacek Chruściński i Artur Malik.

Dwa lata temu ukazała się kolejna płyta CD artysty pt. “Catch the Fire” a na rok bieżący muzycy zapowiadają album LIVE będącym zapisem koncertów z roku 2017 w Niemczech i Austrii.

Na koncertach w 2018 towarzyszą Keithowi:

Jacek Chruściński – gitarzysta basowy, znany muzyk studyjny (wydano 84 płyty z jego udziałem!) i członek zespołów tej miary co Wawele, Axis, Charming Beauties, Seven B, Monkey Bussines, Bluesmobile, Makar Trio.

Artur Malik - perkusista rockowy i jazzowy, znany z występów w zespole Lombard (12 lat koncertował z tą formacją) oraz Little Egoists, Chłopcy z Placu Broni, For Dee, Kulturka, Urszula, Bluesmobile, Zanderhaus, Funk de Nite, Pod Budą, Anna Treter, Piwnica Św. Norberta, L.A.P.D., Majka Jeżowska i Maciejem Zembatym.

Vanesa Harbek - to pochodząca z Argentyny, ojczyzny tanga wokalistka, gitarzystka i trębaczka. Jest kompozytorem i autorem tekstów ale również uznaną interpretatorką najpiękniejszych tang Astora Piazzoli, Osvaldo Pugliese czy Gardela. Jej koncerty to muzyka w najlepszym wykonaniu, taniec i dobra zabawa.

Z Vanesą zagrają : Krzysztof Puma Piasecki, Łukasz Gorczyca i Tomek Dominik.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB