Zapraszamy na 41. Międzynarodowy Jarmark Folkloru

2018-07-17 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-23 11:18:18)
W plenerze 4 sierpnia 2018 12:00
Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie

Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Pierwszy sierpniowy weekend nad Węgorapą upłynie pod znakiem barwnego folkloru. 41. Międzynarodowy Jarmark Folkloru rozpocznie się w sobotę 4 sierpnia.

Jarmark organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej to już węgorzewska tradycja. Ceramika, wiklina, szkło, wędliny i pachnące chlebem stoiska, a także wspaniałe, kolorowe stroje, ludowa muzyka i uśmiechnięte twarze to wizytówka imprezy. Kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła rozpocznie się w sobotę (4 sierpnia) o godzinie 10.00 na placu Wolności w Węgorzewie. Na przybyłych tradycyjnie już czekać będą pokazy rzemiosł tradycyjnych, warsztaty rękodzielnicze oraz zajęcia plastyczne na stoiskach edukacyjnych.

Godzinę później ulicami miasta przejdzie barwny korowód uczestników jarmarku. O godzinie 11.20 uczestnicy oraz zaproszeni goście ustawią się przed sceną do pamiątkowej fotografii. Tuż po niej nastąpi uroczyste otwarcie imprezy. Koncert ubiegłorocznych laureatów przeglądu zespołów i solistów z woj. warmińsko-mazurskego wytypowanych do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych rozpocznie się o godz. 11.45. Następnie aż do godziny 19.00 na scenie prezentować się będą zespoły i soliści z całego województwa.

W niedzielę, 5 sierpnia, ponownie zapraszamy na plac Wolności. O godzinie 10.00 rozpocznie się kolejna część artystyczna. Czas spędzony na jarmarku umilą nam zespoły folklorystyczne z Polski i zagranicy. Będzie to także kolejny dzień kiermaszu, na którym nie zabraknie unikatowych wyrobów rękodzielników. Na kolorowych straganach znajdziemy ceramikę, etniczną biżuterię, bukiety suszonych kwiatów, ręcznie szyte zabawki czy ikony. Do tego na przybyłych czekać będą kramy z pachnącymi ziołami, wyroby wędliniarskie i chleb, którego próżno szukać w piekarni. Uroczyste zakończenie jarmarku zaplanowano na godzinę 16.00.
(mk)

41. Międzynarodowy Jarmark Folkloru - plakat


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB