Wschód Piękna łączy kultury. Koncerty w Olsztynie i Olsztynku

2018-07-19 19:49:52 (ost. akt: 2018-07-19 20:21:33)
Muzyka 27 lipca 2018 - 29 lipca 2018
Wschód Piękna łączy kultury. Koncerty w Olsztynie i Olsztynku

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Zapraszamy na Wschód Piękna. Festiwal IV, którego ideą jest łączenie kultur oraz prezentowanie artystów z kierunków: jazz, etno, open impro. Festiwal odbędzie się w dniach 27 – 29 lipca br. w Restauracji Przystań w Olsztynie oraz na terenie Skansenu w Olsztynku.

Gościem specjalnym głównego koncertu Grzecha Piotrowskiego "ONE WORLD" będzie Kayah - artystka, której prezentować nie trzeba. Jedna z największych, docenianych i utalentowanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Od kilka lat w jej twórczości słychać mocną fascynację muzyką folkową, co sprawiło, że wspaniale wpisuję się w misję festiwalu WSCHÓD PIĘKNA, którego celem jest propagowanie muzyki źródeł w jej najlepszej, nowoczesnej odsłonie.

W tym roku na festiwal WSCHÓD PIĘKNA zaproszeni zostali artyści z Cabo Verde, Niemiec, Brazylii, Polski oraz Rosji. Wschód Piękna to festiwal, który prezentuje wyjątkowych solistów z wielu krajów świata, którzy przyjeżdżają na Warmię i Mazury, aby bez granic, barier i stereotypów prezentować swoją twórczość.

Wśród tegorocznych gości festiwalu zobaczymy także m.in. duet, który jest miksturą Gabonu i Madagaskaru - Gwen & Tiana , głos z Cabo Verde - Jenifer Solidade, eteryczną wokalistkę Fattú Djakité z Guinea oraz charyzmatyczną gitarzystka i wokalistkę z Niemiec Makeda Purple.

Podczas Festiwalu Wschód Piękna wystąpią również wybitni instrumentaliści. Wśród nich Grégory Privat - wybitny jazzowy pianista z Francji, należący do słynnej wytwórni ACT, a także LRK Trio z Rosji czyli Evgeny Lebiediew / Anton Revnyuk / Ignat Kravtsov - czyli artystyczna fuzja trzech wszechstronnych muzyków z Moskwy. LRK Trio to artyści bardzo pożądani i zapracowani jako muzycy sesyjni w różnych konfiguracjach muzycznych, znani także w Rosji jak i poza granicami jako liderzy własnych projektów. W Olsztynie trio wystąpi z towarzyszeniem Alchemik Orchestra.

Niewątpliwą ciekawostką Festiwalu będą występy Marii Pomianowskiej, mistrzyni tak oryginalnego instrumentu, jakim jest suka biłgorajska oraz Fagner, Romulo, Jardim – trio instrumentalistów z Brazylii. Natomiast Nick Sinckler Band uraczy gości festiwalu muzyczną ucztą w stylu funky.

W ostatnim dniu festiwalu widzowie będą mieli okazję obejrzeć i wysłuchać magicznych artystów młodego pokolenia, kultywujących kulturę Polską, wśród nich wystąpią Adela Konop,, Krzysztof Lenczowski oraz Marta Matuszna - Wejchenig oraz Skład Niearchaiczny

Szczegółowy program Festiwalu:

27 lipca – Przystań Hotel & SPA, Olsztyn, ul. Żeglarska 4, godz. 20:00

Gość specjalny koncertu: Kayah

GRZECH PIOTROWSKI feat. Fattú Djakité (Guinea), Jenifer Solidade (Cabo Verde), Makeda Purple (Germany), Grégory Privat (France)
Maria Pomianowska- VoiceOfSuka
NICK SINCKLER BAND (Usa/Pol)

28 lipca - Przystań Hotel&Spa, Olsztyn, ul. Żeglarska 4, godz. 20:00

LRK Trio & Alchemik Orchestra (Russia / Pol)
FAGNER / ROMULO / JARDIM (Brasil)
Gwen & Tiana (Madagascar,Gabon,Cameroon, Cabo Verde)

29 lipca, Skansen w Olsztynku, ul. Leśna 23, godz. 17:00

Adela Konop
Krzysztof Lenczowski
Marta Matuszna-Wejchenig

Bilety : https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/wschod-piekna/


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB