Koncert zespołu PIERSI i SZWINDEL już w tę sobotę!

2018-07-26 14:32:37 (ost. akt: 2018-07-26 15:02:08)
Muzyka 28 lipca 2018
Zespół Piersi

Zespół Piersi

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Zapraszamy na kolejną odsłonę z cyklu „Letnie Wieczory Muzyczne”. Tym razem 28 lipca wystąpi zespół Piersi. Koncert odbędzie się o godz. 20.00 w Amfiteatrze Miejskim. Godzinę wcześniej w supporcie zagra iławski Szwindel. [WSTĘP BEZPŁATNY]

W sobotni wieczór tuż przed koncertem gwiazdy, zaprezentuje się grupa punkowa SZWINDEL z Iławy.
Członkowie zespołu:
• Dawid - Gitara/Wokal
• Agnieszka - Wokal
• Łukasz - Perkusja
• Krzysztof- Bass
• Krzysztof - Trąbka
• Piotr - Saksofon
• Franek - Tenor
• Michał - Akordeon


Na stronie zespołu czytamy:
SZWINDEL - to zespół pochodzący ze stolicy Mazur Zachodnich - Iławy. Gra energicznie podrasowany Punk/Ska z dominującą warstwą melodyczną zapewnianą przez hałaśliwą sekcję dętą, nostalgiczny akordeon oraz melancholijną wokalistkę. Żeby nie było za nudno, odpowiedni poziom hałasu śrubuje oczywiście zestaw gitarowo-basowo-perkusyjny. Grają sobie od 2011 roku i jeżdżą to tu, to tam - od Warszawy aż po Gdańsk. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę na świeży powiew starego punka w nowym, nieszufladkowym wydaniu.

Grupa Szwindel z Iławy gra od 2011 roku


PIERSI – to kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Zespół założyli: Paweł Kukiz, Zbyszek „DZIADEK” Moździerski, Rafał „JEZIORO” Jezierski oraz Andrzej „OLI” Olszewski. Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce.
Już na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, muzycy pokazali się jako zespół nietuzinkowy i bardzo charakterystyczny – mocne, punkowe brzmienie połączyli z tekstami poezji socrealizmu. Był to oczywiście zabieg mający na celu sparodiowanie twórczości komunistycznych poetów, jednak okazał się to również świetny sposób na cenzurę, która nie mogła wyciąć tych tekstów. Taki repertuar zapewnił zespołowi miejsce w „złotej ósemce” festiwalu Jarocin ’84.
Ich pierwszy album, zatytułowany „Piersi” został wydany w 1992 roku. Największym hitem tej płyty okazał się utwór „ZCHN ZBLIŻA SIĘ”, będący satyrą na ówczesną sytuację kleru. Piosenka została nagrana do melodii pieśni religijnej „Pan Jezus już się zbliża”, za co grupa została oskarżona przez partię o obrazę uczuć religijnych i wezwana do sądu. Płyta zawierała także utwory „Marsz KPN”, „Jestem ajron men”, „Nie bój się Jonek” oraz „Rezerwę”.W 1993 roku grupa wydała kolejny krążek – „My
już są Amerykany”, na którym Kukiz naśmiewał się z heavy metalu („Suka ciemna”), piłkarskich kibicow („Ułani”), biznesmenów nowego pokolenia („On nie jest cham”), a także powszechnej amerykanizacji polskiego rocka („My już są Amerykany”). Z kolei teledysk do piosenki „Nie samym chlebem człowiek żyje” zdobył główną nagrodę na przeglądzie Yach Film Festival w 1994 roku w Sopocie.
W 1994 roku ukazał się album będący zapisem koncertu „Piersi” w Jarocinie. W tym samym roku, grupa zorganizowała w Niemodlinie koncert z okazji dziesięciolecia istnienia. Wystąpiły tam takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak Kazik, Acid Drinkers, Closterkeller, T. Love, Big Cyc, Skawalker, czy Proletaryat. Niektórzy z wymienionych gości wystąpili także, na płycie „60/70” którą Piersi wydały jeszcze pod koniec 1994 roku. Kolejny krążek – „Powrót do raju” z 1995 roku – był satyrą na ówczesną sytuację polityczną, a konkretnie dojścia
postkomunistów do władzy. W szczególny sposób wyrażały to takie utwory jak „Powróćże komuno” czy „Bolszewicy na mszy, czyli pieśni o cudownym nawróceniu”. Kolejnymi dokonaniami zespołu, były albumy „Raj na ziemi” (1997), „Pieśni ojczyźniane (2000) oraz „Piracka płyta” (2004).
W styczniu 2013 roku Paweł Kukiz zrezygnował ze współpracy z zespołem Piersi. Muzycy nie złożyli jednak broni i postanowili kontynuować swoją artystyczną działalność. Zrodził się pomysł, aby nagrać płytę „PIERSI i PRZYJACIELE 2”. Od lutego do maja 2013 roku, zespół PIERSI skomponował czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych – ich zdaniem – zostało umieszczonych na nowej płycie.
Do współpracy muzycy zespołu PIERSI zaprosili znakomitych gości, przyjaciół: Łukasza i Pawła Golców, Jacka „Dżej Dżeja” Jędrzejaka (BIG-CYC, CZARNO-CZARNI), Andrzeja Nowaka (TSA, ZŁE PSY), Tomka „Lipę” Lipnickiego (ILLUSION, LIPALI), zespół TREBUNIE-TUTKI, gościa specjalnego – Rafała „Jeziora” Jezierskiego (byłego muzyka i współzałożyciela grupy PIERSI), oraz Adama „Asana” Asanova (HARATACZE),
który decyzją muzyków, został nowym wokalistą zespołu.

Zespół na chwilę obecną koncertuje w składzie:
• Zbyszek „Dziadek” Moździerski – bas
• Marek „Mały” Kryjom – wokal, gitara, przeszkadzajki
• Marcin „Manio” Papior – perkusja
• Adam “Asan” Asanov – wokal
• Adam „Hans” Kłos – gitara
• Marcin „Rospor” Respondek – puzon
• Erwin Żebro – trąbka
Więcej na www.zespolpiersi.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB