Mazury AirShow 2018. Podniebne akrobacje po raz kolejny nad Niegocinem!

2018-07-26 18:57:48 (ost. akt: 2018-07-26 19:01:25)
W plenerze 4 sierpnia 2018 - 5 sierpnia 2018
Mazury AirShow 2018. Podniebne akrobacje po raz kolejny nad Niegocinem!

Autor zdjęcia: mat. prasowe Mazury AirShow

Wydarzenie jakim jest Mazury AirShow przyciąga co rocznie szersze grupy miłośników podniebnych akrobacji. Jedyne takie pokazy, które odbywają się od 1999 roku a od roku 2010 nad i na wodzie w pięknej scenerii giżyckiego jeziora Niegocin oraz na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo, gdzie można podziwiać wystawy statyczne oraz odbyć niezapomniane loty widokowe nad Krainą Wielkich Jezior.

Ponadto będzie możliwość spotkań z pilotami takimi jak ikona akrobacji samolotowych, ulubienica publiczności Radka Máchová (The Flying Bulls Aerobatics Team) oraz kosmonautą gen. Mirosławem Hermaszewskim. Mazury AirShow to impreza o charakterze międzynarodowym, przybywają na nią liczne załogi z zagranicy min. Litwy, Czech, Szwecji, Hiszpanii, Niemiec a nawet USA.

Najlepsze grupy akrobacyjne oraz piloci indywidualni każdego roku przybywają na Mazury zaprezentować swoje umiejętności. Również i w tym roku nie zabraknie fantastycznych atrakcji powietrznych.

Swoje przybycie zapowiedzieli m.in.: Zespół Akrobacyjny Biało- Czerwone Iskry, litewski zespół akrobacyjny - Presidential Team ANBO , Wiatrakowce 57-y Team, skoczkowie z Sky Magic S3 WAT i wielu innych gości. Na tegorocznym Mazury AirShow pojawi się sporo różnorakich śmigłowców i wodnosamolotów z całego świata. Niektóre z nich po raz pierwszy w Polsce tylko u nas i wyłącznie na zaproszenie na nasze niesamowite pokazy.

Jak co roku nie zabraknie polskich Sił Powietrznych, które zachwycą obserwatorów wojskowym transportowym samolotem Lockheed C-130 „Herkules”, „ latającymi czołgami” MI-24 z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim, oraz W3 SOKÓŁ z ekipą z 2. Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Mińska Mazowieckiego.

Swoją obecnością pokazy urozmaicać będzie również powojenny cywilny samolot lotnictwa polskiego J1B „Prząśniczka” zaprojektowany przez konstruktora – amatora Jarosława Janowskiego z Łodzi.

W tym roku jest to edycja specjalna. Jubileusz 20-lecia pokazów lotniczych na Mazurach będzie niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich. Organizatorzy zapewniają, że będzie co zobaczyć.

Największą atrakcją tegorocznych pokazów będzie przylot jednej z trzech ostatnich latających w Europie; ikony samolotów II Wojny Światowej oraz wodnosamolotów. Czarny Kocur wyszukujący łodzie podwodne i ratujący lotników i marynarzy. Mowa tu o świętującej w tym roku swoje 80-te urodziny Consolidated Catalina PBY-5A.

Pokazy komentować będą tradycyjnie znani i lubiani: Tadeusz Sznuk oraz Witold Sokół. Wstęp jest bezpłatny.

Zapraszamy 4-5 sierpnia nad Niegocin oraz na Lotnisko Kętrzyn Wilamowo!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB