Sorkwity. Dwa dni z Kulturą Mazurską

2018-08-13 23:40:00 (ost. akt: 2018-08-18 10:28:53)
Kultura 18 sierpnia 2018 - 19 sierpnia 2018
Sorkwity. Dwa dni z Kulturą Mazurską

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Oskar Kolberg poświęcił niemal całe swoje dorosłe życie by spisać pieśni i tradycje ludowe. Jego dziedzictwo jest źródłem wiedzy o dawnych czasach i zwyczajach Polaków. My też opisujemy wydarzenia związane z folklorem regionu.

Festiwal Kultury Mazurskiej odbędzie się w Sorkwitach 18 i 19 sierpnia. W związku z tym zaplanowano cykl spotkań i wydarzeń towarzyszących.

W sobotę, 18 sierpnia, w budynku szkoły podstawowej odbędą się wystąpienia. W gronie mówców znajdą się: Jerzy Dychto, Ks. pastor Krzysztof Mutschmann oraz Sławomir Stefaniak. Tematyka będzie różnorodna. Między innymi omówione zostanie życie i twórczość Ernesta Wiecherta, spuścizna polodowcowa sorkwickiej ziemi i zwyczaje Mazurów.

Wystąpi również Hanna Szymborska, która zaprezentuje antologię „W sorkwickiej zieleni brzóz ”. W tomiku prezentowane są wiersze poetki i młodzieży zrzeszonej w mrągowskim Saloniku Literackim, działającym pod jej opieką. Tę część obchodów zakończy mazurski obiad.

Nieco później w „Stodole” przy parafii ewangelicko- augsburskiej rozpocznie się wieczór z muzyką. Usłyszymy chór „OUR VOICE”, Izabelę Matwiejczyk oraz rozrywkowy zespół „MULTICOLOR”.

W drugim dniu obchodów na scenie plenerowej będzie można zobaczyć występy przedszkolaków, studia wokalnego „Sukces” oraz zespołów folklorystycznych: „Folk Kapela”, „Łysozianie”, Sterławiacy”, „Pieckowianie” i WibramFon”. Wieczór zakończy dyskoteka i pokaz sztucznych ogni. Imprezę uświetnią warsztaty, wystawy, różnorodne stoiska ludowe i zajęcia dla dzieci.

W imieniu Gminy Sorkwity – zapraszamy do udziału w tym dwudniowym święcie.

Agnieszka Beata Pacek

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB