Gotowi na start? Przed nami Ukiel Olsztyn Półmaraton! [TRASA]

2018-08-14 10:24:53 (ost. akt: 2018-09-06 10:08:10)
Sport 16 września 2018
Gotowi na start? Przed nami Ukiel Olsztyn Półmaraton! [TRASA]

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To będzie biegowe święto w stolicy Warmii i Mazur! Już 16 września, punktualnie o godzinie 12 ruszy III Ukiel Olsztyn Półmaraton 2018. Zawodnicy wystartują w centrum rekreacyjno-sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej w Olsztynie. Tam także będzie czekać na nich meta.

Lubisz ruch i aktywnie spędzasz każdą wolną chwilę? Biegasz ze znajomymi w najbliższym parku, lesie lub wokół swojego osiedla? Masz skończone 16 lat? Weź udział w III Ukiel Olsztyn Półmaratonie 2018 i już dziś zapisz się na listę zawodników!

Zapisy trwają do 12 września. Rejestrować można się na stronach internetowych www.osir.olsztyn.pl i www.cronochip.pl lub osobiście, w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żołnierskiej 13a w Olsztynie. Organizatorzy Półmaratonu czekają na zgłoszenia indywidualne oraz drużynowe. Drużynę zgadnie z Regulaminem tworzy 4 zawodników, w tym przynajmniej jedna kobieta.

Zawodnicy do pokonania będą mieć dystans 21,1 km trasą oznakowaną co 1 km. Bieg odbywać się będzie po nawierzchni mieszanej: po utwardzonych szutrach, ścieżkach leśnych, asfalcie i polbruku. Wszystkie klasyfikacje prowadzone będą według pomiaru czasu netto. Podczas biegu na trasie zapewnione będą minimum dwie strefy bufetowe. Szczegółowa mapa trasy dostępna będzie od 17 sierpnia na stronach www.polmaraton.olsztyn.eu i www.osir.olsztyn.pl. Na mecie na zawodników czekać będzie woda mineralna, banany, czekolada oraz posiłek regeneracyjny.

— Tak piękne miasto jak Olsztyn i takie fantastyczne tereny wokół Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel zasługują na to, żeby właśnie w tym miejscu na ziemi organizować bieg, do którego zawsze się będzie chciało wracać — mówi Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. — Amatorzy biegowej rywalizacji najczęściej są zobligowani do biegania po asfalcie, a widokami są zwykle fasady budynków miejskich. U nas, w Olsztynie w dużej mierze trasa wiedzie po nieutwardzonej nawierzchni, a klimat leśnych ścieżek i widoki z pagórków otaczających Ukiel są dodatkowym bonusem tej formy aktywności. Nie można też zapomnieć o tym, że trasa została tak zaprojektowana, aby uczestnicy zarówno w pierwszej fazie biegu, jak też w końcówce na promenadzie CRS Ukiel czuli wielkie wsparcie kibiców. Jednym słowem: jestem przekonany, że ci którzy biegali tu w poprzednim roku z pewnością wrócą w to magiczne miejsce, czekamy na nowych uczestników Ukiel Olsztyn Półmaratonu — kończy Jerzy Litwiński.

https://m.wm.pl/2018/08/orig/img-7381-487217.jpg
Startować można w kategorii generalnej lub w jednej z 12 kategorii wiekowych. Pula nagród wyniesie prawie 17 tys. zł. W każdej kategorii za miejsca od I do III zawodnicy otrzymają puchary lub statuetki, a za miejsca I–VI także dyplomy. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Półmaraton otrzymają pamiątkowe medale. Ponadto, najlepsi zawodnicy wywodzący się z Olsztyna i mający adres stałego zameldowania w Olsztynie otrzymają pamiątkowy puchar oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Alcar w klasyfikacji Najlepsza Olsztynianka i Najlepszy Olsztynianin. Organizatorzy wyróżnią też Najstarszą Zawodniczkę i Najstarszego Zawodnika. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowy puchar lub statuetkę.

Półmaratonowi towarzyszyć będzie także bieg Mini Ukiel, w którym udział jest bezpłatny, a zgłaszać się mogą wszyscy chętni w wieku do 16 lat. Zwycięzcy poszczególnych kategorii, którzy zajmą miejsca od I do III, otrzymają pamiątkowe puchary. Wszyscy uczestnicy zawodów Mini Ukiel otrzymają pamiątkowe medale.

— Ukiel Półmaraton to impreza, która z każdym rokiem zyskuje na randze — mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Wystarczy spojrzeć na listy startujących: imponująca jest nie tylko liczba uczestników, ale także to, skąd przyjeżdżają do Olsztyna. To nie tylko zawodnicy z dosłownie całej Polski, ale już także z zagranicy, bo w tym roku zgłoszenia dostawaliśmy m.in. z Odessy, Charkowa i Łucka. Ukiel Półmaraton to impreza, która ma zarówno sprawiać frajdę uczestnikom i widzom, ale jednocześnie zachęcać do biegania. Już widzimy — choćby nad Jeziorem Długim czy na trasach wokół Ukielu właśnie — że coraz więcej osób jest aktywnych fizycznie. I właśnie o to chodzi: byśmy wszyscy ruszali się jak najczęściej, a przez to byli coraz zdrowsi. A jeśli dodatkowo uda się osiągnąć sukces w jednym z wielu biegów, jakie odbywają się na terenie Olsztyna — tym lepiej. Dlatego zachęcam do zapisywania się do tegorocznej edycji Ukiel Półmaraton.

Nie możesz lub — o zgrozo! — nie lubisz biegać? Przyjdź i mocno dopinguj wszystkich zawodników! Nic tak nie motywuje do wysiłku i walki, jak pełna energii, skandująca i oklaskująca biegaczy publiczność.

mgm

Warto wiedzieć!
* Opłata startowa
- do 24.08.2018 r. wpisowe w kwocie 60 zł
– od 25.08 do 12.09.2018 - wpisowe w kwocie 80 zł
* Pakiet startowy wchodzi:
- chip zwrotny
- numer startowy, agrafki, worek na rzeczy osobiste do przechowania w depozycie,
- kupon na posiłek ( posiłek na mecie biegu )
Dla pierwszych 500 osób, które zgłoszą udział w biegu oraz dokonają opłaty startowej organizator przygotuje koszulki okolicznościowe.
* Odbiór pakietu:
- od dnia 10.09 do dnia 14.09.2018 r. r. w Dziale Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13a w godz. 8-17.30,
- w dniu 15.09. w Biurze Zawodów na terenie CRS UKIEL w godz. 12-18.
- w dniu 16.09. w Biurze Zawodów na terenie CRS UKIEL w godz. 8-10.30

Biegi MINI UKIEL
godz. 10– 10.20 przywitanie i wspólna rozgrzewka
godz. 10.25 – dzieci do lat 7dystans 150 – 200 m
godz. 10.35 – dzieci 8 – 10 lat dystans ok. 300 m
godz. 10.45 – dzieci 11 – 13 lat dystans ok. 400 m
godz. 10.55 – młodzież 14 – 16 lat dystans ok. 600 m
godz. 11.10 – bieg na dystansie ok. 1500 m kat. OPEN


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. biegacz #2555410 | 95.160.*.* 14 sie 2018 15:37

    hahaha ale biedne pakiety i jeszcze napisane chip zwrotny hahahahahahahahaha Olsztyn to biegowa wioska, jeżeli chodzi o organizacje biegów

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz