To będzie bal u Naujacka

2018-08-17 19:16:40 (ost. akt: 2018-08-17 19:18:28)
Kultura 18 sierpnia 2018
To będzie bal u Naujacka

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W sobotę w olsztyńskim planetarium odbędzie się kolejna odsłona „Teatru przy Stoliku”. Nasi aktorzy przeczytają sztukę Jerzego Szczudlika „Bal u Naujacka”.

Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zaprasza do olsztyńskiego planetarium na kolejne spotkanie z cyklu „Teatr przy Stoliku”. Pojawią się: Wiesława Szymańska, Marian Czarkowski, Grzegorz Gromek, Marcin Kiszluk, Wojciech Rydzio i Jarosław Borodziuk. Olsztyńscy aktorzy przeczytają najnowszą sztukę Jerzego Szczudlika „Bal u Naujacka”. Opiekę reżyserską sprawuje Andrzej Fabisiak, dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście.

O czym jest sztuka Jerzego Szczudlika? Jest początek XX wieku, a dokładnie rok 1907. Sławni olsztynianie spotykają się na balu u Naujacka. Są wśród nich nadburmistrz Olsztyna Oskar Belian, kompozytor Feliks Nowowiejski, architekt Erich Mendelsohn i poetka Maria Zientara-Malewska. Na balu pojawiają się też duchy z przeszłości: astronom Mikołaj Kopernik i założyciel Olsztyna Jan z Łajs. Przypomnijmy, że w 2017 roku minęło 110 lat od powstania kamienicy Naujacka w Olsztynie. I z tej właśnie okazji Jerzy Szczudlik napisał sztukę.

Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu Olsztyna. „Teatr przy Stoliku” odbędzie się w sobotę 18 sierpnia, początek o godzinie 19. Wstęp wolny.

red.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dam #2560276 | 83.6.*.* 21 sie 2018 18:32

    Sami Niemcy poza jedną Zientarrą-Malewską (która dopiero po tzw. wyzwoleniu zrozumiała swój błąd) i będą gadać po polsku. Boki zrywać!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz