Teatr nocą w Kortowie

2018-08-20 16:13:38 (ost. akt: 2018-08-21 16:15:02)
Kultura 21 sierpnia 2018
—  IV Noce Teatralne na Wydziale Humanistycznym UWM już 21 sierpnia

— IV Noce Teatralne na Wydziale Humanistycznym UWM już 21 sierpnia

Autor zdjęcia: arch. organizatora

Noce pełne sztuk teatralnych, artystycznych emocji i rozmów o sztuce. Już dzisiaj będziemy mogli wziąć udział w wyjątkowych Nocach Teatralnych. To czwarta edycja wydarzenia.

— Noce Teatralne zapoczątkowała Krystyna Spikert w 1991 roku. Młode grupy teatralne spotykały się, żeby przez całe noce grać, wystawiać własne spektakle i rozmawiać o teatrze. Od roku 2013 Kloszart, działający przy Akademickim Centrum Kultury, kontynuuje tradycję i zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej, czwartej już edycji imprezy. Tym razem widzimy się w Kortowie, gdzie przez dwa dni będziemy tworzyć, rozwijać się i poznawać teatr — zapraszają przedstawiciele Teatru Kloszart, organizatorzy wydarzenia.
Na scenie zobaczymy m.in. spektakl „Po prostu Czechow” Teatru Pallicho z Dobrego Miasta. Słynne jednoaktówki Czechowa skomponowała i wyreżyserowała w jedno Marta Wodyńska. Czechow przez lata wystawiany był na różne sposoby. Tym razem aktorzy z Dobrego Miasta przedstawią nam Czechowa „po prostu”.

Kloszart z kolei zaprasza na „Spektakl improwizowany”, co jest już ich specjalnością. Po nich czeka nas „Szatnia” Teatru Przebudzeni, czyli absolutny fenomen teatralny ostatnich lat. To trzeba zobaczyć. Sami autorzy mówią o spektaklu tak: „Od początku pracy nad spektaklem wiadomo było, że będzie to nietuzinkowy i wyjątkowy spektakl: dogłębnie poruszający, refleksyjny i poważny, lecz jednocześnie z nutą humoru i spontaniczności. Obrana konwencja „nurtu kantorowskiego” i odczucie przy tym swoistego sacrum okazało się strzałem w dziesiątkę, co czujemy po reakcjach publiczności za każdym razem, gdy schodzimy ze sceny”.
„Zabić ją” zaprezentuje Teatr Nieskromny — to chyba najpopularniejszy spektakl tego roku. Na Facebooku jest nim zainteresowanych prawie 5 tysięcy osób.

Grupa Teatralna Ło/men wystawi „Januszka — Hardcor Disco”. To groteskowo ukazana historia tytułowego Januszka, który boryka się ze szkolno-rodzinną rzeczywistością. Twórcy pytają o identyfikację, więzi, wartości i perspektywy młodego pokolenia „ubrane” w błyskotliwy język, zabawne sytuacje i swobodę sceniczną.
Kajot

Program IV Nocy Teatralnych:
• godz. 18:30-18:45 — Inauguracja IV Nocy Teatralnych
• godz. 19-20 — Teatr Pallicho — „Po prostu Czechow”
• godz. 20:15-21 — Kloszart — „Spektakl improwizowany”
• godz. 21:20-22:50 — Teatr Przebudzeni — „Szatnia”
• godz. 22:10-22:50 — Teatr Nieskromny — „Zabić ją”
• godz. 23:40-00:10 — Grupa Teatralna Ło/Men — „Januszek Hardcor Disko”
• godz. 00:20-1 — zakończenie IV Nocy Teatralnych

Spektakle obejrzymy 21 sierpnia na Wydziale Humanistycznym UWM przy ul. Kurta Obitza 1, m.in. w Auli Teatralnej. Wstęp wolny.


Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB