Święto chleba: smacznie i zdrowo

2018-08-27 15:22:07 (ost. akt: 2018-08-27 15:24:44)
KulturaW plenerzeInne 31 sierpnia 2018 - 2 września 2018
Święto chleba: smacznie i zdrowo

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Już tradycyjnie wakacje w Elblągu pożegnamy podczas Elbląskiego Święta Chleba, które rozpocznie się 31 sierpnia (piątek) i potrwa do 2 września (niedziela).

Udział w imprezie zapowiedziało 160 wystawców. Na ich stoiskach znaleźć będziemy mogli m.in. wypieki, miody, wędliny, przysmaki również z zagranicy oraz rękodzieło.

Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godz. 17. Na scenie, ustawionej w pobliżu katedry św. Mikołaja, zaprezentują się przedszkolaki, młodzież szkolna oraz piłkarki ręczne Startu Elbląg. Po nich na scenie wystąpi rockowy zespół z Kaliningradu oraz grupa Las Melinas. Grupa gra ska, a także utwory utrzymane w stylistyce rockandroll, swing i reggae.

W sobotę, na ulicy Stary Rynek stanie mammobus oraz krwiobus.— W mammobusie badanie piersi będą mogły wykonać panie w wieku od 50 do 69, które od dwóch lat nie miały robionej mammografii — zapowiada Aleksandra Kuczko z warmińsko-mazurskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
W sobotę odbędzie się też wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg. A przed Ratuszem Staromiejskim Elbląski Klub Szefów Kuchni z pomocą uczniów z Zespołu Szkół Gospodarczych ugotuje grochówkę, której każdy będzie mógł spróbować. Degustacja rozpocznie się o godz. 14.

Na scenie zaprezentują się m.in. zespoły z miast partnerskich Elbląga. W Galerii El odbędzie się potańcówka z wodzirejem w rytm muzyki ludowej. Na zakończenie sobotniego wieczoru zagrają zespoły Planogram z Ornety (grupa wykonuje muzykę rock, punk, ska i etniczną) oraz Vespa (ska). Po zmroku odbędzie się na starówce parada świateł z lampionami.

W niedzielę Elbląski Klub Szefów Kuchni rozpocznie gotowanie żurku z kiełbasą, degustacja rozpocznie się o godz. 14. Na scenie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Malbork, Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i zespół Szwagry. Zaplanowana została również prezentacja piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik.
Muzycznymi gwiazdami XIII Elbląskiego Święta Chleba będą Krzesimir Dębski i Kamil Radzimowski z zespołem. Niedzielny koncert zatytułowany „Egzotyczna podróż” rozpocznie się o godz. 20.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB