Akustyczne o Bogu rozmowy

2018-08-31 07:00:00 (ost. akt: 2018-08-30 09:47:04)
Muzyka 31 sierpnia 2018
Akustyczne o Bogu rozmowy

Już w piątek 31 sierpnia zapraszamy na Inwazję Ognia i Muzyki! Nidzicki Ośrodek Kultury zmienia koncepcję imprezy. Była już poezja śpiewana, był heavy metal. Tym razem zapraszamy na wieczór w rytmie country!

— Chcemy urozmaicać imprezę tak, by każdego roku było to coś innego. Zależy nam na tym, by nie powielać schematów i nie koncentrować się na jednym, określonym stylu — mówi Krzysztof Żukowski Kierownik Działu Animacji Kultury.

W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Babsztyl - polski zespół muzyczny grający mieszankę country, folku, popu i rocka.

Supportować ich będą lokali artyści, znani z projektów Niezależnej Formacji Artystycznej. Na scenie zobaczymy Marcina Bąkowskiego, Krzysztofa Rendę, Roberta Bieńkowskiego, Artura Jasińskiego, Pawła Kozińskiego i Krzysztofa Żukowskiego. Panowie zagrają akustyczne wersje utworów takich wykonawców jak m.in. Kult, Coma, Marek Dyjak, Frank Sinatra. Myśl przewodnia wieczoru to "Akustyczne Męskie o Bogu rozmowy".

— Przesłania tekstów traktują mniej lub bardziej o Bogu, religii, naszej relacji z Bogiem, a także o naszym wewnętrznym podejściu do spraw religii i Boga — wyjaśnia Krzysztof Żukowski.

Zwieńczeniem koncertowego wieczoru tradycyjnie będzie występ fireshow Grupy Artystycznej Signum i uczestników Akademii Kuglarskiej w Nidzicy. Organizatorzy przygotowali specjalną niespodziankę- będzie to ognisko rozpalone w trakcie imprezy.

— Wszystkich, którzy mają ochotę zapraszamy z własną kiełbaską pod Pomnik Gregoroviusa — zachęca Krzysztof Żukowski.

31 sierpnia - piątek
Godz. 20:00
Akustyczne Męskie o Bogu rozmowy
Grupa Babsztyl

Ok. godz. 22:00
pokaz ognia
Grupa Artystyczna Signum i młodzież z NOK


Zespół Babsztyl powstał w 1977 r. Udział w festiwalach i przeglądach studenckich zaowocował wkrótce dużą popularnością zespołu. W 1980 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki „W siną Dal” rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. „Szykuj się bracie”. Babsztyl ma wierną publiczność związaną z Piknikiem Country w Mrągowie, gdzie wielokrotnie był gwiazdą. Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność. Udział w programach TVP : „Wideoteka dorosłego Człowieka”, „Od przedszkola do Opola” czy „Szansa na sukces”, „The Voice of Poland” czy polsatowskim „Must Be The Music” udowodnił, że repertuar Babsztyla bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki. Muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB