Warmia Pakistan w Olsztynie

2018-08-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-28 20:16:57) Artykuł sponsorowany
Muzyka 31 sierpnia 2018 19:00
Warmia Pakistan w Olsztynie

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert @WARMIA – PAKISTAN. MUZYKA BEZ GRANIC! Koncert odbędzie się w piątek 31 sierpnia w amfiteatrze. Start o godz. 19:00.

Urdu i gwara warmińska w muzycznych kompozycjach. Koncert jest zwieńczeniem oryginalnego, międzynarodowego projektu warmińskich i pakistańskich muzyków, którego celem jest połączenie i znalezienie punktów stycznych dla dwóch odrębnych etnicznych tradycji. We wspólnych działaniach artystycznych łączy on muzyków folkowych z obu krajów.

Obecna odsłona: Maria Rumińska – znakomita wokalistka i instrumentalistka, doskonale znana m.in. z występów w Shannon i Hoboud; Kamil Rogiński — „alchemik dźwięku”, współzałożyciel Orkiestry Rivendell, znany z grup R.U.T.A. czy Lelek; Imran Aziz Mian — słynny pakistański wokalista QAWWALI, poeta i kompozytor, syn i kontynuator tradycji legendarnego i niepowtarzalnego Aziza Miana — mistrza słowa, poety i filozofa sufi. Dzięki współpracy tych oryginalnych artystów powstała niespotykana wcześniej fuzja dwóch odległych tradycji: słowiańskich melodii i gwary warmińskiej oraz muzyki qawwali.

Podczas wyjątkowego koncertu w olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena będzie można wysłuchać tradycyjnych warmińskich pieśni przy akompaniamencie etnicznego, pakistańskiego instrumentarium.

Bilety w cenie 25 zł bez trudu można znaleźć na bilety.mok.olsztyn.pl/ oraz w punktach stacjonarnych MOK:
- Informacja Kulturalna, ul. E. Kruka 3 (pn.-pt., godz. 11:00-17:00)
- Galeria DOBRO, ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-nie., godz. 12:00-20:00)