Będzie w Lidzbarku Warmińskim festiwal filmowy

2018-09-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-10 13:15:17)
Kultura 28 września 2018 - 30 września 2018
Scena plenerowa w Lidzbarku Warmińskim

Scena plenerowa w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Andrzej Wejngold

Już niedługo Lidzbark Warmiński stanie się miejscem, gdzie będą się pojawiały gwiazdy kina. Pierwszy Festiwal Kina Niezależnego "LiFF 2018" już 28–30 września. Pokazy filmowe oraz spotkania z twórcami zaplanowano na scenie plenerowej.

W "małym amfiteatrze" przy Lidzbarskim Domu Kultury zaprezentowany zostanie dorobek kilkunastu twórców amatorskich i niezależnych.

Filmy, które zakwalifikowały się do udziału w lidzbarskim festiwalu były już wielokrotnie nagradzane na różnych festiwalach w kraju. Wydarzenie ma za zadanie promocję i popularyzację ruchu filmowego w środowisku lokalnym i szeroką edukację związaną z tworzeniem sztuki filmowej.

Festiwal poprowadzi Cezary Ciszewski — reżyser, dziennikarz, fotograf, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, prezes fundacji Monte Wideo i Foto, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.
Rozpoczęcie pokazów filmowych zaplanowano na piątek 28 września o godzinie 17:00. Widzowie zobaczą łącznie 20 filmów krótko- i średniometrażowych zrealizowanych różnymi technikami i poruszających różne tematy.

Festiwal to nie tylko prezentacje filmów, ale i szereg paneli dyskusyjnych. Na te spotkania organizatorzy zaprosili zawodowych aktorów teatralnych, filmowych i serialowych Michała Pielę oraz Bartłomieja Firleta, znanych szerokiej publiczności np. z serialu „Ojciec Mateusz”. Goście poprowadzą panel dyskusyjny, którego tematem będzie „Aktor zawodowy i aktor amator”.

Dyskusyjny panel „Reżyser — rzemieślnik czy artysta" poprowadzą Andrzej Saramonowicz — scenarzysta, reżyser, dziennikarz, producent, dramaturg oraz Agata Lewandowski — dziennikarka, reżyser, członkini Rady Programowej TVP Polonia.

Natomiast panel „Dźwięk w filmie albo sztuka dźwięku. Jak można wzbogacić opowiadanie filmowe, przez odpowiednio wykreowany dźwięk” poprowadzi pani Małgorzata Przedpełska-Bieniek, która od 1977 roku pracuje w kinematografii jako realizator dźwięku, a jej nazwisko można znaleźć w kilkuset czołówkach filmowych, w tym tak prestiżowych produkcjach fabularnych jak „Człowiek z Żelaza” Andrzeja Wajdy, czy "Pan Tadeusz".

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie Lidzbarskiego Domu Kultury oraz w najbliższym wydaniu Gazety Lidzbarskiej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Organizatorem festiwalu jest Lidzbarski Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Partnerzy i Sponsorzy: Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim oraz lidzbarska Firma Szkło.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Andrzej Wejngold
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A co słychać w Olsztynie? #2591098 | 213.76.*.* 29 wrz 2018 12:06

  Tu słychać tylko durny dzwonek z tramwajów i ogólnie smród z samochodów stojących w korkach i chora sygnalizacje świetlna wymysł wariata i to w zasadzie wszystkie atrakcje olsztyńskiej prowincji. Zapraszamy serdecznie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Krg #2579975 | 94.254.*.* 14 wrz 2018 07:17

  Mam nadzieję, że redaktor ma więcej IQ niż pomysłów na tytuł.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Polonistka #2577073 | 94.254.*.* 10 wrz 2018 14:29

  Będzie w Lidzbarku Warmińskim festiwal filmowy Perfecto polando porfavor

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz