Kronikarka gwiazd w Książnicy Polskiej

2018-09-20 10:16:27 (ost. akt: 2018-09-20 10:47:07)
Kronikarka gwiazd w Książnicy Polskiej

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Kalina Jędrusik, Agnieszka Osiecka, Nina Andrycz. Do dziś je podziwiamy. Jak żyły gwiazdy w czasach PRL-u? O tym pisze Iwona Kienzler. Spotkanie z autorką ponad 80 książek dziś (20 września) o godz. 17.30.

— Trudno wskazać na jedną osobę, która była inspiracją, ale najbardziej fascynowały mnie biografie carycy Katarzyny, królowej Elżbiety Łokietkówny, wielkiej, a dziś nieco zapomnianej Polki, Jadwigi Andegaweńskiej, postaci nieszablonowej —opowiada Iwona Kienzler, pisarka. — A w trakcie prac i prowadzonych badań do moich publikacji trafiłam na ślad kobiety tak niezwykłej, jakby wyjętej wprost z kart cyklu Gry o tron. Mówię oczywiście o Świętosławie-Sygrydzie, polskiej księżniczce, która z dworu Mieszka I trafiła do Skandynawii i panowała kolejno w Danii i Szwecji oraz była matką królów Szwecji, Danii i Anglii. Mało tego — z miłości wznieciła wojnę, w którą zaangażowali się aż trzej władcy i zyskała nieśmiertelną sławę w skandynawskich sagach.
https://m.wm.pl/2018/09/orig/kienzler-495474.jpg
Iwona Kienzler jest autorem ponad 80 książek i publikacji non-fiction z zakresu historii, w tym - między innymi - licznych dzieł poruszających temat roli kobiet w historii, polityce, kinie. W swej twórczości poruszała również tematy dotyczące polskiej gospodarki na przestrzeni lat oraz dziejów władców naszego kraju, prezentując mniej znane, niekiedy dziwne i kuriozalne, sekrety i tajemnice elit.


Spotkanie z Iwoną Kienzler — 20 września, godz. 17.30 — Książnica Polska.
Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB