Zagrają dla Martynki

2018-09-26 14:44:45 (ost. akt: 2018-09-26 14:53:11)
Muzyka 28 września 2018
Zagrają dla Martynki

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

28 września o godzinie 19 w AnderGrancie odbędzie się charytatywna impreza, w czasie której odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Martynki chorującej na zespół Polanda.

Zapraszamy na muzyczną ucztę, połączoną z czynieniem dobra — piszą organizatorzy i zapowiadają: — Charytatywnie zagrają i zaśpiewają dla nas: Sara Szymczak & Friends, Messy Brain, Pod Kontrolą, Poniedziałek, Sydney Lane, Nie Oczekuj.

W trakcie koncertu odbędą się licytacje przedmiotów ofiarowanych przez naszych darczyńców.

Co poza tym? — Przewidujemy także kiermasz rękodzieła i różności wszelakich, a także stoisko ze smakołykami na słodko i wytrawnie — mówią organizatorzy. I dodają: — Koncert jest oficjalnie zgłoszony i wspierany przez Fundację "Przyszłość dla Dzieci". Dochód z koncertu i wszelkich działań, zostanie komisyjnie przeliczony przez komitet organizacyjny i wpłacony na konto Martynki w fundacji.

Prowadzenie koncertu - Rafał Kaczmarski.

Wstęp - wrzutka do puszek.

Pomoc w organizacji: Nowy Andergrant i nasi kochani wolontariusze.

ZAPRASZAMY i z góry dziękujemy w imieniu Martynki za Wasze przybycie i hojność.


Martynka, ma 9 lat. Jest uczennicą III klasy szkoły podstawowej. Urodziła się z Zespołem Polanda, to bardzo rzadka choroba. Jej żebra są krzywe, brakuje w jej ręce kilku kości i mięśni i przez to nie chce się ona ruszać jak trzeba. Kiedy skończyła rok przeszła we Francji ciężką operację rączki. Następną w Polsce W kwietniu tego roku na jej drodze stanęli światowej sławy lekarze z USA z Paley Institute na Florydzie, dr. Feldman i Dr. Paley. Dr. Feldman rozpoznał u niej drugą chorobę, Radial Club Hand z całkowitym zanikiem kości promieniowej.
Możliwe jest wykonanie operacji, po której będzie mogła swobodnie zginać łokieć. Będzie mogła sama uczesać swoje długie włosy i podrapać się po nosie. Podczas tej samej operacji zostaną usprawnione jej 3 palce, które odzyskają ruchomość.
W odległych planach istnieje możliwość, że doktor przestawi jej palec i zrobi z niego kciuk, jednakże będzie to bardzo ciężki zabieg rekonstrukcyjny. Jeśli zajdzie konieczność trzeba będzie również wydłużyć jej rękę, która nie chce rosnąć tak szybko jak druga. Leczenie jest bardzo kosztowne. Potrzebna każda pomoc!
Pomóżmy Martynce Kasznickiej uzbierać fundusze na operację rączki w Paley Institute w USA!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB