Z wiolonczelą jesień nie straszna – klasycznie i filmowo

2018-10-04 12:53:03 (ost. akt: 2018-10-04 12:56:18)
Kultura Filharmonia Warmińsko-Mazurska 7 października 2018 11:00
Z wiolonczelą jesień nie straszna – klasycznie i filmowo

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

W niedzielę 7 października 2018 roku, o godz.11.00 Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na Koncert rodzinny pt. „Z wiolonczelą jesień nie straszna – klasycznie i filmowo” . Publiczności zaprezentuje się działający już od pięciu lat zespół smyczkowy „Cellofuny”, który wystąpi pod dyrekcją Pawła Panasiuka.

Grupę tworzą młodzi wiolonczeliści, uczniowie szkół muzycznych. W programie koncertu rodzinnego usłyszymy „przeboje” muzyki klasycznej (m.in. Piotra Czajkowskiego, Camille Saint-Saënsa, Henryka Wieniawskiego), a także (w atrakcyjnych opracowaniach Pawła Panasiuka) muzykę z filmów familijnych, takich jak: Biały delfin Um, Dzwonnik z Notre Dame, Harry Potter, Piraci z Karaibów.

Zespół „Cellofuny” powstał z inicjatywy nauczycieli klas wiolonczel: Pawła Panasiuka, Krzysztofa Koziatka, Magdaleny Niedźwiedź i Sylwii Broneckiej-Bednarczyk, pracujących w Powiatowej Szkole Muzycznej I st. w Dywitach oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie. Jednocześnie w/w są wiolonczelistami orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jednym z celów działalności zespołu „Cellofuny” jest szeroko rozumiana popularyzacja pięknego instrumentu, jakim jest wiolonczela, ale także doskonalenie u dzieci i młodzieży umiejętności wspólnego muzykowania. Obecnie zespół liczy dwudziestu wykonawców, którzy w różnych konfiguracjach wiolonczel prezentują się z fortepianem czy z partia wokalną.

Zespół często występuje w Olsztynie oraz ma na swoim koncie koncerty: w Gdańsku, Warszawie, Lidzbarku Warmińskim, Giżycku, Ełku, Olecku, Suwałkach, Lubawie oraz Tolkmicku. „Cellofuny” koncertował również poza granicami kraju występując · w 2017 roku z czterema koncertami w stolicy Finlandii Helsinkach, a w 2018 roku zaprezentowali swoje umiejętności we Francji dla Szkoły Polskiej w Paryżu, Polonii i społeczności francuskiej.

Dyrygent zespołu „Cellofuny”, wiolonczelista Paweł Panasiuk, jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej oraz Trinity College of Music w Londynie. Współpracował z wieloma orkiestrami i zespołami na świecie, m.in. Trinity Symphony Orchestra, St. Paul Sinfonia Orchestra w Londynie, North Iceland Symphony Orchestra, Jon Leifs Camerata, Orkiestra Polskiego Radia, Orkiestra Straussowska, Mała Filharmonia, Landtvig String Quartett i Kwartet Radomiensis. Koncertował w wielu krajach Europy, a także w Kuwejcie, Japonii i na Grenlandii. Ma na swym koncie nagrania m.in. dla Polskiego Radia, Mittenwald Label i Warner Music Poland. Od 2010 roku jest wiolonczelistą orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Prowadzi także działalność dydaktyczną ze wskazaniem na wczesną pedagogikę. W 2015 roku rozpoczął współpracę z zespołem kameralnym „Pro Musica Antiqua”.

Bilety w cenie 30 zł normalny i 22 zł ulgowy do nabycia w kasie wt.-pt. w godz.10-18 lub poprzez stronę internetową bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Serdecznie zapraszamy!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB