Cztery dekady Uranii, czyli wspomnień czar

2018-10-04 16:01:38 (ost. akt: 2018-10-04 16:04:59)
Inne 9 października 2018
Cztery dekady Uranii, czyli wspomnień czar

Autor zdjęcia: Michał Orłowski

Jest jednym z symboli Olsztyna, świadkiem sukcesów sportowych i niezwykłych wydarzeń kulturalnych. Przed nami oryginalne święto hali Uranii.

Hala Widowiskowo-Sportowa Urania przez lata na stałe wrosła w pejzaż naszego miasta, a wielu olsztynian ma mnóstwo pięknych wspomnień związanych z tym obiektem! Dlatego Ośrodek Sportu i Rekreacji 9 października zaprasza do Uranii na obchody 40-lecia istnienia tego obiektu i proponuje wszystkim zabawę w imprezie pod hasłem „Wspomnień czar”. Początek o godz. 17.

- Scenariusz powinien przypaść każdemu do gustu – zaczniemy od pokazowego meczu piłkarzy ręcznych I-ligowej Warmii Energa Olsztyn i występującej w PGNiG Superlidze Energi Wybrzeże Gdańsk, bo to właśnie te zespoły 10.09.1978 roku „otworzyły” sportową działalność Uranii rozgrywając spotkanie podczas turnieju towarzyskiego. Na parkiecie – a jakże – pokażą się też wielkie siatkarskie gwiazdy, bo przecież ten obiekt był niemym świadkiem wielkich sukcesów AZS Olsztyn i meczów reprezentacji Polski podczas Memoriałów Huberta Jerzego Wagnera. Idąc dalej tym nurtem publiczności zaprezentuje się aktualna ekipa Indykpolu AZS Olsztyn pod kierunkiem trenera Roberto Santilliego, która kilka dni później zainauguruje nowy sezon w Plus Lidze. Nie zabraknie także wielkiej „bomby” muzycznej po olsztyńsku – na scenie pojawi się zespół Czerwony Tulipan we wspaniałym składzie: Stefan Brzozowski, Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Andrzej Czamara i Andrzej Dondalski. Swoje pokazy przygotowuje także wrośnięta w krajobraz Uranii grupa Soltare - informują organizatorzy.

I co jeszcze ważne - podczas imprezy przeniesiemy się w sentymentalną przeszłość i w coraz bardziej realną nowoczesną przyszłość. Na telebimie bowiem zostaną pokazane filmy i zdjęcia z tego, co już za nami oraz projekt i wizualizację nowej Uranii. Kibice będą mogli zobaczyć na żywo zawodników Warmii Olsztyn z lat 70-tych, którzy zagrali w pamiętnym meczu: Zbigniewa Czaplę, Waldemara Sebastyańskiego, Kazimierza Kulkowskiego, Krzysztofa Kopczyńskiego, Andrzeja Górznego, Kazimierza Zienkiewicza, Mirosława Jaskółda, Krzysztofa Ciszewskiego, Zbigniewa Żbika, Ludwika Kasprzyka, Arkadiusza Ziółka i Jana Poźniaka. Absolutnie gwiazdorska jest lista siatkarskich tuzów, pod siatką w Uranii mają się pojawić m.in.: Ireneusz Nalazek, Stanisław Lubiejewski, Andrzej Grzyb, Leszek Urbanowicz, Paweł Papke, Paweł Zagumny, Łukasz Kadziewicz, Przemysław i Waldemar Karwowscy, Witold Roman, Jarosław Szalpuk, Paweł Siezieniewski, Mariusz Szyszko, Paweł Kuciński, Maciej Dobrowolski czy Tomasz Kowalczyk.
Wstęp na ten sportowo-muzyczny spektakl jest wolny!Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. milo #2594601 | 68.199.*.* 4 paź 2018 21:44

    milo powspominac! stare, dobre czasy! zczynalam w turnieju "bawmy sie razem" , potemmevze siatkowki, obowizkowo mistrzostwa gimnastyki artystycznej! koncerty, kabarety.... i meza poznalam w Uranii!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz