Startuje największy w regionie festiwal dobrego kina

2018-10-09 07:11:35 (ost. akt: 2018-10-08 21:03:59)
Film 9 października 2018 - 13 października 2018
Jerzy Hoffman i Marcin Bastkowski

Jerzy Hoffman i Marcin Bastkowski

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Filmy takie jak „Jeszcze jeden dzień życia”, „Dogman”, „Księgarnia z marzeniami” czy „Genesis 2.0” będzie można obejrzeć podczas WAMA Film Festiwal.Spotkanie z ambitnym kinem rozpoczyna się dzisiaj (09.10) i potrwa do soboty 13 października. Miejscem projekcji jest olsztyńskie Multikino. Hasłem piątej edycji WAMA Film Festival jest „Godność”.

— W dzisiejszym świecie wszystko ma albo godność, albo cenę — mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor festiwalu. — Godność przewyższa jednak każdą cenę. Nie można wymagać godności bez poszanowania cudzych wartości. Od zdeptanej godności może zacząć się wojna, dzięki szacunkowi może trwać pokój.

Na czas festiwalu do Olsztyna przyjadą wybitne postacie związane z filmem. Szefem jury konkursu głównego będzie Andrzej Fidyk, wybitny reżyser i scenarzysta, członek Europejskiej Akademii Filmowej, twórca m.in. słynnej „Defilady”. Filmy oceniać będzie również Anna Proćhniak, aktorka znana z roli w „Mieście 44”, oraz Łukasz Adamski, krytyk filmowy i publicysta, laureat nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jury filmów krótkich będzie przewodniczył reżyser Jerzy Hoffman. Obok niego filmy będzie oceniała Aneta Hickinbotham, producentka takich filmów jak „Pan Tadeusz”, „Pianista”, „Monachium” i „Ostatnia rodzina”, oraz Aleksandra Konieczna. To z kolei aktorka znana m.in. z ról Zofii Beksińskiej w filmie „Ostatnia rodzina” i Igi Cembrzyńskiej w „Jak pies z kotem”. W jury zasiądzie również dziennikarz Rafał Jankowski. 


Filmy oceni również jury Warmii i Mazur (Joanna Szydłowska, Marek Barański i Konrad Lenkiewicz), które przyzna swoją nagrodę specjalną. WAMA Film Festival to największy międzynarodowy festiwal na Warmii i Mazurach.

MZG

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obiektywny #2597836 | 83.9.*.* 9 paź 2018 11:30

  Helios to Agora.Agora to Michnik.Michnika brat Stefan to specjalista od "manikiur" czyli wbijania drzazg za paznokcie.A komu? A anty bolszewikom . I JA MAM WŁASNYM GROSZEM ZASILAĆ TO TOWARZYSTWO???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Ola #2597699 | 46.170.*.* 9 paź 2018 08:21

   Gdzie bilety?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz