Już wkrótce 12-latkowie z olsztyńskich szkół podstawowych będą mogli powiedzieć: „Umiem Pomóc!”

2018-10-15 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-13 11:38:00) Artykuł sponsorowany
Spotkania 16 października 2018
(każdy wtorek)
Już wkrótce 12-latkowie z olsztyńskich szkół podstawowych będą mogli powiedzieć: „Umiem Pomóc!”

We wtorek, 16 października ruszy VIII edycja kampanii edukacyjnej „Umiem Pomóc” organizowana przez Akademię Ratownictwa LUX MED. W jej ramach, w sześciu olsztyńskich szkołach podstawowych, wykwalifikowani ratownicy medyczni przeprowadzą warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Ideą przedsięwzięcia jest nie tylko wyposażenie młodzieży w konkretną wiedzę jak postąpić, gdy zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie, ale także wypracowanie przeświadczenia o konieczności reakcji, gdy są świadkami sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy.

Podczas teoretyczno – praktycznych zajęć eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem, które każdego dnia wykorzystują w swojej pracy. Warsztaty obejmą między innymi naukę prawidłowego przeprowadzania resuscytacji krążeniowo - oddechowej, postępowanie w przypadku drgawek i zakrztuszeń oraz obsługę defibrylatora zewnętrznego AED.

Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją akcji „Umiem Pomóc” objął między innymi Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Inicjatywa jest realizowana od 2011 roku. Dotychczas w jej ramach przeszkolonych zostało 4 600 uczniów z Warszawy, Piaseczna, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania, Torunia oraz Rzeszowa. W Olsztynie ze szkoleń skorzysta około 450 dzieci.