Literacka Topografia Miasta. Spotkanie autorskie z Tomaszem Białkowskim

2018-10-16 14:59:30 (ost. akt: 2018-10-16 15:05:06)
KsiążkiSpotkania Olsztyn, Pracownia Literacka, ul. Rodziewiczówny 3 16 października 2018 17:00
(każdy wtorek)
Literacka Topografia Miasta. Spotkanie autorskie z Tomaszem Białkowskim

Autor zdjęcia: MBP w Olsztynie

Tematem przewodnim spotkania z Tomaszem Białkowskim będzie hasło "Zło jako wyzwanie. Zło jako codzienność". 16 października z pisarzem porozmawia Robert Lesiński.

Literatura wychodzi na ulice, schodząc z piedestału kultury wysokiej staje się otwarta na każdego użytkownika realnej przestrzeni miasta. Spogląda z pomników, patronuje instytucjom, zdobi budynki. Nie możemy jednak zapomnieć również o przestrzeni, która uobecnia się literacko. Czy topografia miejsca determinuje twórcze wybory pisarza? O kulturowej tożsamości miasta jako przestrzeni oddziałującej na proces kreacji artystycznej porozmawiamy z regionalnymi twórcami w cyklu spotkań pt. „Literacka Topografia Miasta” w Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3).

Spotkanie autorskie z Tomaszem Białkowskim odbędzie się 16 października 2018 (wtorek) o godz. 17.00 w Pracowni Literackiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie przy ul. Rodziewiczówny 3.

Prowadzenie: Robert Lesiński

Tomasz Białkowski: debiutował w 2002 roku zbiorem opowiadań. Dotychczas opublikował dwanaście książek i sztukę teatralną. Konsekwentnie umieszcza fabuły swoich powieści na terenie Warmii i Mazur ze szczególnym uwzględnieniem Olsztyna. Tworzy powieści psychologiczne oraz serie kryminalne. Za te pierwsze został uhonorowany dwukrotnie Literacką Nagrodą Warmii i Mazur „Wawrzyn” oraz Nagrodą Prezydenta Olsztyna. Trzykrotnie otrzymywał Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego pisarskie CV zawiera również Doroczną Nagrodę Marszałka w dziedzinie kultury. We wrześniu tego roku w Berlinie ukazało się tłumaczenie jego „olsztyńskiego” thrillera pt. „Maulbeerbaum. Ein Masurenkrimi". Pisarz mieszka w Olsztynie.


Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Dofinansowane ze środków Samorządu Olsztyna.

Źródło: MBP w Olsztynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB