Wernisaż poezji Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego

2018-10-16 18:41:19 (ost. akt: 2018-10-16 19:06:35)
InneKultura Olsztyn, Pracownia Literacka, ul. Rodziewiczówna 3 17 października 2018 17:00
(każda środa)
Wernisaż poezji Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego

Autor zdjęcia: MBP w Olsztynie

Galeria Jednego Wiersza przy ulicy Rodziewiczówny to miejsce niezwykle przyjazne ekspozycji słowa. Nawet w deszczowe jesienne wieczory oczarowuje przechodniów swoim blaskiem. Właśnie tu warto zatrzymać się na chwilę i zanurzyć we własnej interpretacji wyjątkowych tekstów. Już od 17 października będzie można pochylić się nad wierszem Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego z graficzną oprawą Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk.

Zapraszamy 17 października 2018 r. o godz. 17.00 na wernisaż poezji Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie w Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3).

Prowadzenie: Łukasz Ślusarczyk

Poeta o sobie:
Ja, WOJCIECH HIERONYMUS BORKOWSKI, urodziłem się 31 I 1963 roku w Iławie. Praktycznie całe życie mieszkam pod jednym adresem w Olsztynie na Zatorzu. Wydałem dwa, bardzo skromne, arkusze poetyckie: Kręci się we mnie (1986) i Człowiek w szatni (1994) oraz książkę poetycką List z detencji (2018, Wyd. Convivo). Sporo moich wierszy drukowano tu i ówdzie, trochę nagradzano... Pracowałem m. in. jako szatniarz, robotnik w chłodni, ankieter. Najdłużej jednak byłem zatrudniony jako bibliotekarz szkolny i wychowawca świetlicowy w szkole. Obecnie żyję z przyzwyczajenia. Na przełomie lat 70. i 80. XX w. byłem związany z olsztyńskim kabaretem „Rafa”. Debiut poetycki na łamach Gazety Olsztyńskiej w kwietniu 1983 roku. Od tej pory publikowałem w wielu periodykach, takich jak m. in.: Akant, Bez przysłony, Borussia, BregArt, Dziennik Pojezierza, Dziennik Północy, Filantrop Naszych Czasów, Magazyn Literacki, Metafora, Pobocza, Poezja Dziś, Portret, Przez czerń, Radar, Radostowa, Twórczość Robotników, Undergrunt, Warmia i Mazury, Własnym głosem, Ziemia Ostródzka oraz na stronach internetowych.
Odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

Projekt „Pracownia Literacka” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Dofinansowany ze środków Samorządu Olsztyna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB