Sławomir Koper spotka się w Olsztynie z czytelnikami

2018-10-23 15:17:41 (ost. akt: 2018-10-23 15:21:37)
Spotkania Olsztyn, Planeta 11, al. Piłsudskiego 38 26 października 2018 17:00
(każdy piątek)
Sławomir Koper spotka się w Olsztynie z czytelnikami

Autor zdjęcia: MBP w Olsztynie

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem jest jednym z wydarzeń, które odbywają się w Olsztynie z okazji Tygodnia Seniora. Spotkanie z historykiem i pisarzem poczytnych książek o tematyce historycznej odbędzie się 26 października 2018 r. o godz. 17:00 w Planecie 11 (al. Piłsudskiego 38).

To nie posągi i suche daty, a ludzie tworzą historię. Ze swoimi słabościami, przywarami i czynami, które opowiedziane w ciekawy sposób wpisują się na stałe w świadomość kolejnych pokoleń. Takie właśnie przesłanie wybrzmiewa z książek Sławomira Kopra, który za kilka dni odwiedzi naszą Bibliotekę.

Sławomir Koper w swojej twórczości prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki. Wychodzi z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest istotną częścią biografii każdego człowieka. A polityk czy artysta ukazany w szlafroku i kapciach zyskuje tylko na autentyczności. Autor takich publikacji jak np.: "Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej", "Tajemnice i sensacje świata antycznego", "Kobiety władzy PRL", "Życie artystek w PRL", "Miłość w Powstaniu Warszawskim", "Bodo. Historia z tragicznym zakończeniem", "Ulubieńcy bogów" czy "Polscy szpiedzy".


Zrealizowane przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna.


Źródło: MBP w Olsztynie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelniczka #2607695 | 83.6.*.* 23 paź 2018 20:48

    Nazwisko pisarza odmieniamy: Koper Kopera. Pozdrawiam piszących.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz