Zatańczy tam sto par

2018-10-30 12:15:02 (ost. akt: 2018-11-13 10:35:49)
Bal Niepodległości

Bal Niepodległości

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Już 10 listopada będzie się można bawić na Olsztyńskim Balu Niepodległości.

— Przez cały rok świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. A dokładnie w wigilię 11 listopada zatańczymy. Chcemy podkreślić zabawą wyjątkowy charakter tego święta. Chcemy, żeby to wspaniałe przedsięwzięcie propagowało patriotyzm, tak bardzo potrzebny w naszej rzeczywistości publicznej — mówi Dorota Jasińska z Domowego Kościoła — Gałąź Rodzinna Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warmińskiej, organizatorka balu.

W wydarzeniu będzie uczestniczyło jedynie sto par. Oczywiście będą się bawić w strojach wieczorowych.

Bal rozpocznie się polonezem, który poprowadzi znany olsztyński wodzirej Szymon Puławski. Ale atrakcji będzie znacznie więcej. Będzie można również poznać inne polskie tańce narodowe, które zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca Warmia. Nie zabraknie też wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. — A polski repertuar wpada w ucho. Wiele osób ma sentyment do naszych przebojów. Wszyscy znamy „Gdzie się podziały tamte prywatki”. I w tym klimacie chcemy bawić się aż do białego rana — dodaje Dorota Jasińska.

Jednak bal będzie wyjątkowy jeszcze z innego powodu. — Będzie bezalkoholowy — mówi organizatorka. — Jako Domowy Kościół wielokrotnie organizowaliśmy bezalkoholowe bale karnawałowe. Jednak zawsze bawiliśmy się w naszym gronie. Teraz chcemy zaprosić wszystkich, którzy chcą tego spróbować. Możemy tworzyć nową tradycję.

ar
Bal odbędzie się 10 listopada w Eranova w Olsztynie. Tam też można kupić bilety w cenie 150 zł za osobę. Głównym organizatorem wydarzenia jest gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie Domowy Kościół a współorganizatorami Grupa WM, wydawca „Gazety Olsztyńskiej” i Eranova Miejsce Kreatywnej Aktywności Wasilewski — Felska.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB