Sto lat niepodległości. Jakie plany na 11 listopada?

2018-11-07 10:32:27 (ost. akt: 2018-11-08 16:00:31)
Inne 11 listopada 2018
Sto lat niepodległości. Jakie plany na 11 listopada?

Malownicza uroczystość na Trzech Dębach w Lesie Bratiańskim

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W tym roku Rzeczypospolita Polska obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji władze zapraszają na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w niedzielę 11 listopada.

*Nowe Miasto startuje o godz. 11.45 zbiórką na rynku. Równo w południe zgromadzeni zaśpiewają “Mazurka Dąbrowskiego” i przejdą na stadion. Tam planowane są biegi niepodległościowe. O godz. 16.30 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się widowisko “Droga do niepodległości”, o 18 w tomaszowej bazylice odprawiona zostanie msza św. za ojczyznę, a o 19 odpalone zostaną białe i czerwone lampiony.

*W Biskupcu o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Jana Nepomucena odbędzie się msza św. za ojczyznę, po czym przemarsz z konnymi przejdzie pod pomnik na rynku. Tam zostanie odsłonięta tablica, wkopana kapsuła czasu, a od 12.45 będą trwać występy chóru, prelekcja historyczna i poczęstunek w Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu.

* W kurzętnickim kościele o godz. 14 odprawiona zostanie msza św. za ojczyznę. Stamtąd uczestnicy przemaszerują na halę Zespołu Szkół im. Jagiełły w Kurzętniku. Tam przygotowano koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Anibabek, konkurs recytatorski i występy uczniów.

* W gminie Nowe Miasto już 10 listopada na Orliku w Bratianie ruszy Przełajowy Bieg Niepodległości u Działyńskich. Zapisy na miejscu od godz. 12. W niedzielę o godz. 9 z nowomijeskiego rynku ruszy V Rowerowy Rajd Niepodległości. Przejazd przez: Nawrę, Gryźliny, Radomno, Bratian i zakończenie pod „Trzema Dębami”. Tam o godz. 11 jest planowana msza św. w parafii w Bratianie, a od 12.30 odbędzie się tradycyjne spotkanie na uroczysku Trzy Dęby.

* W Grodzicznie o godz. 10.45 uczniowie szkoły w Nowym Grodzicznie przygotują apel poprzedzający mszę św. Następnie złożone zostaną kwiaty na pomnikach, a spotkanie zostanie podsumowane prelekcją historyczną.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janek #2620958 | 83.31.*.* 10 lis 2018 09:15

    jakie swieto, takie obchody

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz