Wielka Gra z trylogią Miłoszewskiego

2018-11-09 11:58:25 (ost. akt: 2018-11-09 12:00:29)
Kultura 17 listopada 2018 - 24 listopada 2018
(każda sobota)
Wielka Gra z trylogią Miłoszewskiego

Autor zdjęcia: mat. Organizatora

Wiesz kim jest Teodor Szacki, jak na imię ma jego żona, kto i kogo zabił w "Ziarnie Prawdy", "Uwikłaniu" i "Gniewie"? Ten konkurs jest dla Ciebie!

Kryminały Zygmunta Miłoszewskiego cieszą się sporą popularnością. Dwie z serii książek o prokuratorze Teodorze Szackim, "Uwikłanie" i „Ziarno prawdy”, zostały zekranizowane, ale nie tylko romans ze światem kina przyczynia się do poczytności książek pochodzącego z Warszawy pisarza. Olsztyniacy mają sentyment do ostatniej części trylogii – „Gniewu”, którego realia obsadzone zostały w stolicy Warmii i Mazur, opisanej w powieści nie bez cienia ironii.

Wszyscy ci, którzy doskonale pamiętają, jak sportretował pisarz Olsztyn, a także nie obce są im realia dwóch pozostałych powieści, mają szansę popisać się swoją wiedzą. Planeta 11 przygotowała dla fanów serii nietypowy konkurs. Wielka Gra z trylogią Miłoszewskiego będzie testem wiedzy z lektury. Testem z nagrodami (wśród nich m.in. vouchery do olsztyńskich restauracji i wizyta w policyjnym laboratorium kryminalnym). – To kolejna edycja Wielkiej Gry – mówi Jacek Smółka, kierownik Planety 11. – W poprzedniej zmagali się miłośnicy Harry’ego Pottera, teraz czas na fanów kryminałów.

Eliminacje do konkursu odbędą się w Planecie 11 (al. Piłsudskiego 38) w sobotę 17.11.2018 o godz. 12:30. Finalne zmagania planowane są na sobotę 24 listopada.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB