DEMOLUDY - Nowa Europa już po raz dwunasty

2018-11-28 08:52:56 (ost. akt: 2018-11-29 09:43:34)
Kultura 29 listopada 2018 - 2 grudnia 2018
Scena z "Jesieni na Plutonie"

Scena z "Jesieni na Plutonie"

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Teatr Jaracza organizuje festiwal DEMOLUDY-Nowa Europa już po raz dwunasty. Tym razem przez pięć festiwalowych dni widzowie będą mogli wziąć udział w 13 wydarzeniach, w tym obejrzeć 4 spektakle. Z okazji DEMOLUDÓW do Olsztyna przyjedzie blisko 120 gości. 


W środę 28 listopada o godz. 19 organizatorzy zapraszają na spektakl taneczny w choreografii Very Ondrasikovej z Czech. Widowisko było już w Nowym Jorku, Seulu i Jerozolimie. Po spektaklu, o godz. 20, zostanie otwarta wystawa zdjęć Tomasza Tomaszewskiego „Cyganie, inni ludzie tacy jak my”. Na zakończenie wieczoru wystąpi Samokhin Band, muzyczna grupa z Łodzi, której gwiazdą jest Paweł Samokhin — Kozak i Rosjanin.


W programie znajdą się spektakle „Wojna jest blisko” zespołu Teatr.DOC z Moskwy, „Jesień na Plutonie” Sashko Bramy oraz monodram „Pamiętnik wariata” według Mikołaja Gogola. W roli radcy Popryszczyna wystąpi rewelacyjny węgierski aktor Tamas Keresztes.


O bardzo trudnym temacie opowiada film zatytułowany „Proces: Federacja Rosyjska vs Oleg Sencow” w reżyserii Askolda Kurova. To koprodukcja estońsko-polsko-czeska opowiadająca o zamkniętym w rosyjskim więzieniu reżyserze, który głodował prawie 100 dni. 

Festiwal będzie także okazją do promocji najnowszej antologii dramatów ukraińskich oraz czytania nowych ukraińskich sztuk. Organizatorzy zapraszają również na bezpłatne warsztaty krytyki teatralnej. Festiwal zakończy się w niedzielę 2 grudnia.
Uwaga! Wszystkie spektakle będą tłumaczone. 


MZG

PROGRAM FESTIWALU:

>>> demoludy.art.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB