Poznaliśmy termin i pierwsze gwiazdy Kortowiady 2019

2018-12-06 18:04:08 (ost. akt: 2018-12-07 10:30:04)
Inne 16 maja 2019 - 19 maja 2019
Poznaliśmy termin i pierwsze gwiazdy Kortowiady 2019

To już 60. studenckie święto. — Nie musi się wpisywać w żaden kalendarz, bo Kortowiada jest już doskonale umiejscowiona i rozpoznawalna – powiedział w czwartek prof. Jerzy Przyborowski. Na konferencji poznaliśmy już pierwsze jej gwiazdy.

Kortowiada jest jednym z największych studenckich wydarzeń w Polsce organizowanym przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego w Olsztynie.

Podczas konferencji prof. Jerzy Przyborowski, prorektor do spraw studenckich i kształcenia oficjalnie przekazał list od rektora, prof. Ryszarda Góreckiego, w którym wyraził on zgodę na organizację jubileuszowej 60. edycji juwenaliów olsztyńskich Kortowiada 2019 w terminie 16-19 maja 2019 roku.

– Otworzyliśmy jubileuszowy rok, dwudziesty rok funkcjonowania uniwersytetu – mówił prof. Przyborowski. – Dodatkowo tak się fajnie zbiega, że mamy dwudziestolecie uniwersytetu i sześćdziesiąte juwenalia. Kortowiadę, która nie musi się wpisywać w żaden kalendarz, bo jest już doskonale umiejscowiona i rozpoznawalna.

– Zgoda jest, więc czas pokazać logotyp. W tym roku będzie to styl retro z mieszanką vintage – skomentował ekspert do spraw współpracy i promocji Tymoteusz Tyrajski. – Tworząc Kortowiadę od kilku lat staramy się, aby podczas każdego roku była jakaś tematyka. W zeszłym roku było to Let's play, dwa lata temu Pop Art, a trzy lata temu wyspa skarbów – dodał. – Ale Kortowiada to też sponsorzy, dzięki którym możemy zrobić tak wielką imprezę.

Rzecznik Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Błażej Szumała przedstawił także zwycięzców konkursu "Kormoran Kortowiady 2018", którymi zostali Solar i Białas.

– Solar i Białas jest to legendarny duet raperów – tłumaczył. – W tym roku jako label zagrają również na Górce Kortowskiej, a oprócz nich wystąpią także Bedoes, White, Beteo, Jan-Rapowanie, Lanek, Wiatr i Legendarny DJ Johny.

– Od stycznia będziemy jeszcze regularniej niż teraz zgłaszali kolejne gwiazdy zarówno z Górki Kortowskiej jak i z pomniejszych scen i namiotów – zapewniał przewodniczący rady uczelnianej Krystian Filipek. – Także w tym roku będziemy starali się bardziej zaktywizować nasze fanpage, na których przedstawimy troszeczkę historii Kortowiady, czyli archiwa. Dodatkowo planujemy i pracujemy nad nowymi wydarzeniami. Planujemy także przywrócić wydarzenia, które odbywały się w poprzednich latach.

– Staramy się, aby Kortowiada ciągle się rozwijała – dodał Błażej Szumała. – Póki co możemy zdradzić cztery wydarzenia. Pierwsze to teatr improwizacji oraz poezja śpiewana w Centrum Konferencyjnym. Imprezy studenckie to nie tylko muzyka rap, pop czy rock, chcemy uderzyć też w dosyć poważne tony. Drugą atrakcją będzie Kino pod chmurką we współpracy z kinem Helios. Kolejna to kulturalna strefa Akademickiego Centrum Kultury. Natomiast wydarzeniem, które wraca po wielu, wielu latach będzie siłowanie na rękę. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Milena Siemiątkowska

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png