Kolory karnawału

2019-01-07 12:01:16 (ost. akt: 2019-01-07 12:12:08)
KulturaMuzyka Filharmonia Warmińsko-Mazurska 11 stycznia 2019 19:00
Kolory karnawału

Autor zdjęcia: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

W piątek 11 stycznia o godz.19:00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się koncert pt. „Kolory karnawału”.

Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz sekcję rytmiczną w składzie: Piotr Mania, Piotr Filipowicz i Sebastian Frankiewicz poprowadzi Tomasz Szymuś. Solistami koncertu będą wokaliści – Katarzyna Dereń i Jacek Kotlarski.

W „kolorach karnawału” usłyszymy zarówno utwory przedwojenne i nawiązujące do nich – tango Fanny Gordon Ostatnia noc oraz kompozycję Tomasza Szymusia Tormenta instrumental tango – jak i pochodzące z XXI wieku, takie jak aranżacja przeboju z repertuaru Krzysztofa Kiljańskiego i Kayah Prócz ciebie nic.

Największą część wieczoru wypełnią więc rozkołysane, taneczne przeboje oraz muzyka filmowa. Przemieszczać się będziemy pomiędzy światem filmów Disneya a przygodami Agenta 007.

Usłyszymy dwie nieśmiertelne ballady: Beauty and the Beast Alana Menkena z filmu Piękna i Bestia oraz Can You Feel The Love Tonight Eltona Johna z Króla Lwa. Brzmienie niezapomnianych kompozycji Johna Barry’ego z filmów Operacja Piorun i Pozdrowienia z Rosji ukontentuje szczególnie tych, którzy uważają, że „jedyny słuszny” Bond ma twarz Seana Connery’ego.

Klasykę polskiej piosenki przypomną aranżacje Niech żyje bal Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej oraz Ktoś między nami z repertuaru Anny Jantar.

Setki różnych wykonań miała piosenka It’s Oh So Quiet – pierwsza była wersja Betty Hutton, najbardziej efektowna – Björk. Jakie będzie jej wykonanie w Olsztynie? Poczekajmy!

Najbardziej dodającymi energii na Nowy Rok utworami będą radosne, porywające do tańca, idealne do wspólnego śpiewania i tańca przeboje czarnoskórych artystek: Street Life Randy Crawford, przypomniane ostatnio dowcipnie w znakomitym serialu Better Call Saul, oraz nieśmiertelne We Are Family ze złotej ery disco, założonego przez filadelfijskie siostry zespołu Sister Sledge.

Usłyszymy także utwór You Will Never Find Lou Rawlesa, nazywanego „gentlemanem rhythm & bluesa”. W tym samym duchu utrzymana jest pulsująca w rytmie lat siedemdziesiątych kompozycja Tomasza Szymusia Few Days in Dubai.

Ten pochodzący z Olsztyna muzyk, dyrygent, aranżer to postać niezwykle lubiana i ceniona na polskiej scenie muzycznej. Zrealizował wiele opraw prestiżowych festiwali i imprez muzycznych m.in. takich jak: Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, Sopocie Festival, Top Trendy czy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Współpracuje z Teatrem Szóste Piętro, Teatrem Muzycznym Roma, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Bałtycką w Gdańsku. Jest znany również z małego ekranu m.in. dzięki stałej współpracy z programem „Taniec z Gwiazdami”, w którym od kilku lat pojawia się za pulpitem dyrygenckim i dba o aranże wykonywanych na żywo utworów. Był kierownikiem muzycznym wielu programów telewizyjnych, m.in. „XFactor”, „Mam talent”, „Superstarcie”.

Wokalista Jacek Kotlarski w latach 2000–2007 współpracował z teatrem muzycznym Roma w Warszawie, gdzie brał udział w spektaklach Miss Sajgon, Grease, Koty, Taniec Wampirów. Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Ma na swoim koncie solowe recitale muzyki filmowej i musicalowej – śpiewał m.in. na deskach Filharmonii Narodowej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej, wykonywał jedną z głównych ról w musicalu Swing w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W 2011 roku koncertował w prestiżowej Roy Thomson Hall w Toronto (Kanada).

Kasia Dereń jest jedną z najbardziej obiecujących i nietuzinkowych młodych głosów polskiej estrady. Znakomita interpretatorka, obdarowana niezwykłą skalą i siłą wokalu. Jest finalistką drugiej edycji „The Voice of Poland”.

https://m.wm.pl/2019/01/orig/afisz-b1-11-stycznia-2019-520376.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB